Сергій Лозниця
Сергій Лозниця vidia

Лозниця отримав премію Довженка за фільм "Донбас"

  Читайте по-русски
  Фільм створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії

  Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський вручив державну премію імені Олександра Довженка відомому українському кінорежисеру Сергію Лозниці за створення повнометражного фільму "Донбас" (2018 рік). Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Я дуже вдячний, що з вашим ім'ям Україна пов'язує відродження українського кіно і відродження культурної дипломатії. Те, що ви робите, представляє Україну за кордоном. Це дуже добре, що нас знають не лише за проблемами, але й за мистецькими досягненнями – багато у чому це і ваша заслуга", – сказав Бородянський.

  Зі свого боку Лозниця зазначив, що вважає великою честю отримати таку високу нагороду від держави. Водночас він заявив, що це перший фільм у його творчій діяльності, який вдалося зробити за активної фінансової підтримки України.

  "За всю мою 24-річну кінодіяльність я зробив 25 картин – це стало можливим завдяки тому, що останні п'ять років змінилася ситуація. Завдяки роботі великої кількості людей, у тому числі – Держкіно Україна, Пилипа Іллєнка (ексголова Держкіно) і депутатів, які прийняли закон про кіно, і тих людей, які проголосували за фінансування кіно, бо без цього кіно неможливо", – сказав режисер.

  Він підкреслив, що завдяки такій підтримці влади Україна з'явилася на кіномапі світу, і йдеться не тільки про фільм "Донбас". Режисер нагадав, що останні кінофестивалі не проходять без участі наших фільмів, і це також позитивний показник.

  Режисер заявив, що розраховує на те, що ситуація в сфері кіновиробництва буде і надалі покращуватися.

  "Хотілося б зберегти попередні надбання. І та система, яка існувала, у принципі, вона показала себе життєздатною, і я сподіваюся, що ви лише покращите її. Ми продовжимо робити картини, і не тільки я, а ще багато хто", – запевнив Лозниця.

  Довідка. Фільм Сергія Лозниці "Донбас" розповідає про людей, які живуть у зоні збройного конфлікту на сході України і включає 13 переплетених сюжетів, які демонструють різні сфери життя на окупованих територіях. Стрічка показує, як бойовики забирають автомобіль у місцевого бізнесмена, як переселенці живуть у підвалі, як чиновник обкрадає лікарню і як знімаються постановочні новини для телебачення. Лозниця написав сценарій картини за мотивами документальних роликів, викладених очевидцями в Інтернет. Фільм створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно України. 28 серпня 2019 року президент України Володимир Зеленський присудив Державну премію України імені Олександра Довженка 2019 року кінорежисеру Лозниці за створення ігрового, повнометражного фільму "Донбас" (2018 рік). Він установив на 2019 рік розмір Державної премії України імені Олександра Довженка – 200 тисяч гривень.

  Як повідомляв 5.UA, 2016 року український режисер Сергій Лозниця отримав нагороду "Золотий Голуб" за фільм "Аустерліц". 

  Попередній матеріал
  У "молодості" Венера могла мати рідку воду і деякі форми життя – NASA
  Наступний матеріал
  На святкування Рош ха-Шана до Умані прибув загін ізраїльських правоохоронців
  Loading...