5 канал

Художниця з США: Мені важлива українська самоідентифікація

Мені, уродженій американці, важлива українська самоідентифікація - і для сприйняття довколишнього світу, і для творчості. Таку думку озвучила американська художниця украънського походження Лідія Боднар-Балагутрак.

Наші з краю ковбоїв і текіли? А чом би й ні - загостюємо з Техасу(США) американську художницю українського походження. Лідія Боднар-Балагутрак народилася в Клівленді, Огайо, здобула художню освіту в державному університеті в місті Кент і ступінь магістра образотворчого мистецтва з живопису в університеті Дж. Вашингтона, Вашингтон, D.C. У тому ж році переїхала в Х’юстон.

У 1985 Боднар-Балагутрак отримала грант на участь в міжнародному арт-симпозіумі у Франції. Навесні 1991 IREX грант дав їй можливість поїхати в Україну, батьківщину її пращурів, де була запрошена читати лекції в Львівській Академії Мистецтв. У 1993 взяла участь в двомісячному міжнародному симпозіумі художників, який проходив в Україні, і отримала нагороду від Х’юстонської ради Cultural Arts за творчу роботу. Через два роки відвідала Київську Художню Академію, а поїздка в 1996 році передбачала відвідування Чорнобильської зони. У 2006, відзначаючи 20-ту річницю Чорнобильської катастрофи, її роботи були представлені на персональній виставці "Чорнобиль", в художній галереї Університету в Х’юстоні. У 2010-2011 деякі роботи з серії "Хованки" були виставлені в художніх галереях Nau-Haus Art Space та коледжу в Мейнленде, а також в Arkansas Arts Center і Art Car Museum. Музей образотворчого мистецтва Pearl Fincher представив її роботу на виставці 2012 року під назвою "Пороги". Її роботи можна знайти в музеях та приватних колекціях. У 2005 була опублікована монографія про її мистецтво з 1979 по 2001. З 1977 викладала живопис та графіку в університеті в Х’юстоні в Clear Lake та HSPVA, а тепер на факультеті Glassell School of Art, MFAH. 

Чому американську художницю "болить" Україна і що таке "українськість" по той бік океану, чому наші реалізуються в американських широтах, а не вдома і чи користується діаспора "американською мрією", яким виглядає портрет українців в уявленні американців, за кого голосували американські українці на останніх виборах і чому, що українського може бути "for sale" і що з нашого було б цікавим на іншій земній півкулі. Чаювали з художницею Лідією Боднар-Балагутрак.

Попередній матеріал
NASA відкрило десять "скелястих" планет, подібних до Землі – відео
Наступний матеріал
Хуг: Ватажки "ДНР" не здатні контролювати озброєних бойовиків
Loading...

Павличко: Демократичні цінності мають стати спільним знаменником

Кириченко: ОРДЛО має стати нашим "Сектором Газа"

Гриценко: Ми йдемо до україноцентричної політичної нації