5 канал

Гриценко: Ми йдемо до україноцентричної політичної нації

Українцям не загрожує ні "білоруський" шлях втрати рідної мови і національної самоідентифікації, ні "ірландський" шлях втрати своєї мови, але з чіткою самоідентифікацією ірландцями, які говорять англійською. Ми йдемо до україноцентричної політичної нації. Таку думку озвучив Павло Гриценко – мовознавець, доктор філологічних наук, професор і директор Інституту української мови Національної академії наук.

Сьогодні чай по-професорськи. Завітає Павло Гриценко – мовознавець, доктор філологічних наук, професор і директор Інституту української мови Національної академії наук. Автор низки наукових книг – досліджує українські діалекти, взаємодії діалектів і літературної мови, типології і зв'язків слов'янських діалектних систем, теорії лінгвістичної географії, діалектної текстології й текстографії, історії мовознавства. Але ми такими мудрими термінами сипати не будемо:)

Почаюємо про мову як категорію політтехнології "поділяй та владарюй", про її політичну вагу та культурну самоідентифікацію, про суржик, як загрозу чи порятунок, про Дзюбове "інтернаціоналізм чи русифікація?" в умовах війни й тилу, про політичну націю. А до нашої зустрічі з Павлом Гриценком о 23.10 послухайте його виступ у Конституційному Суді", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Попередній матеріал
"Наш пісок не гірший за багамський": Кличко перевірив столичні пляжі
Наступний матеріал
Штаб АТО: Відбувається відносне загострення ситуації на деяких ділянках фронту, один боєць загинув
Loading...

Марія Бурмака: культура – це теж зброя

Львівський Форум видавців: Культура чи пропаганда, протиставляти чи поєднувати

Глобальною проблемою українського парламентаризму є низька культура депутатів - Сотник