Студенти Національної музичної академії імені Чайковського вимагають від керівництва свого вишу відремонтувати гуртожиток. Кажуть, що будівля, в якій мешкає більш ніж 700 людей, перебуває в аварійному стані. Керівництво академії – скаржиться на брак коштів та відсутність фінансування з боку Мінкульту. У проблемі розбиралися кореспонденти "5 каналу".
Студент-вокаліст Олексій Лащ показує умови, у яких мешкає разом із трьома сусідами по кімнаті. Грибок на стінах у ванній та туалеті, поламана сантехніка, заклеєні скотчем вікна – це неповний перелік того, із чим змушені миритися студенти музичної академії.
Обурюється: "Лампочки нам ніхто не видавав, самі зробили. Ремонт за свої кошти зробили. І знову таки – в минулому році зробили ремонт, вже протікає і стіна зіпсована".
У критичному стані перебувають і репетиторіуми: кімнати, в яких студенти академії можуть удосконалювати музичну майстерність просто у гуртожитку. Аварійний стан репетиційних кімнат – не єдина проблема студентів консерваторії. Поки не почався опалювальний сезон – у приміщеннях холодно.
Музичній академії бракує коштів на потреби гуртожитку, кажуть в адміністрації вишу. Попри те, що академія отримує гроші від контрактників та здає майно в оренду, витрачати ці гроші на потреби гуртожитку, згідно з законодавством, не можна. На це можуть бути витрачені лише ті кошти, які студенти платять саме за проживання.
Щомісячних 520 грн від семи сотень студентів – не вистачає. Заробляючи 3,5 млн грн на рік, гуртожиток потребує більше як 5 млн грн лише на оплату послуг.
"Економічно обґрунтована вартість становить зараз 900 грн. Якби от 900 грн всі сплачували, то тоді були би кошти і на тепло, і на світло, і на воду, і навіть на ремонт. А про який ремонт можемо говорити, якщо ми не можемо елементарно оплатити світло, тепло і воду", – каже в.о. ректора НМАУ ім. П. І. Чайковського Анатолій Бровій.
Проблеми є і з будівлею самої консерваторії, яку не ремонтували від 1957 року. Днями в одному з класів прорвало трубу, вода залила два роялі. На щастя, інструменти вдасться відновити, кажуть фахівці.
Далі шукати кошти буде Максим Тимошенко, який наприкінці вересня переміг на виборах ректора академії. Якщо його кандидатуру затвердить Міністерство культури: "Гроші виділяються, вони мінімальні, їх небагато. Але це державна установа, буде проходити Prozorro і таке інше, будемо залучати спонсорів".
У Мінкульті запит "5 каналу" щодо проблем академії переадресували в.о. керівника вишу. Зараз капітальний ремонт лише будівлі консерваторії оцінюють у майже 1 млрд грн.
Петро Троць, Василь Дендін, Олександр Петровський, "5 канал"