Гуртожиток на Кіровоградщині
Гуртожиток на Кіровоградщині 5 канал

Оновлений на €1 млн: на Кіровоградщині пустує відремонтований гуртожиток

На Кіровоградщині майже пусткою стоїть гуртожиток для переселенців, лише нещодавно відремонтований коштом Євросоюзу. На це витратили 1 мільйон євро, утім, заповнена будівля менш ніж на 10%. Причини з'ясовували журналісти "5 каналу"

Нові меблі у кімнатах, сучасні пральні машини, електроплити та бойлери. Гуртожиток для переселенців відновили чотири місяці тому за гроші Євросоюзу. Відразу сюди біженці з Донбасу чи не в чергу стояли. Тепер проживають лише в кожній 10-й кімнаті. Здебільшого це літні люди.

"Обжились. Затишна кімнатка. Тут все нове видали", – розповідає мешканка гуртожитку Валентина.

Пані Валентина оселилася тут разом із чоловіком. Подружжя поїхало з рідної Горлівки через те, що син служить в українській армії. Родина поневірялася понад два роки різними містами. Нині переїхали на Кіровоградщину – обживаються у гуртожитку.

"Хотілося би більше уваги від влади. Ми не переселенці, ми біженці. Ми втікаємо від війни – це правда, це прикро, гірко. І хоча б вони на нас більше звернули увагу", – каже пані Валентина.

Пані Лідія керує цим гуртожитком з відкриття. Розповідає, що люди часто запитують про умови проживання, але заселятися не квапляться.

"Я не скажу, що кімната у 14 квадратів, де квартплата обходиться у 633 гривні – це дорого. Тому що обслуговувати цей гуртожиток все ж таки треба. Плюс комунальні послуги. Субсидія дається і на квартплату і на комунальні послуги", – розповідає про переваги проживання в гуртожитку комендант Лідія Огир.

З Новгородки до обласного центру – 40 кілометрів. Зарплати у селищі невисокі, але роботу знайти можна. Однак родини переселенців, які знайшли роботу в обласному центрі, переїжджати в селище не хочуть. Про це кажуть представники Мінсоцполітики.

"Люди поневіряються. Державної програми протягом 3 років і до цього часу так і немає. З боку держави нічого не зроблене, тому багато хто повертається назад", – пояснює радник Мінісоцполітики в Кіровоградській області Валентина Кулачко.

Через брак мешканців гуртожиток нині частково утримують за рахунок місцевого бюджету. Але наступного року мають перевести на самозабезпечення. Що трапиться, якщо попиту серед переселенців так і не буде – дізнались журналісти "5 каналу". Деталі – у відео:

Сергій Михайлін, Володимир Кувакін, Кіровоградська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Ніби вулкан, і все летить": на Волині обвалилась стіна коледжу – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Сектор М: як захисники Широкиного навчились передбачати атаку ворога
Наступний матеріал
У Греції "справжні богині" запалили Олімпійський вогонь: видовищне відео
Loading...