5 канал

Ремонт на €1 мільйон: ЄС відремонтував гуртожиток для переселенців на Кіровоградщині

Майже 15 років у будівлі ніхто не жив – коштом ЄС її обладнали і заповнили новими меблями та технікою

У Новгородці на Кіровоградщині  відкрили гуртожиток для переселенців. Занедбану будівлю відновили у межах благодійного проекту ЄС. Витратили на це 27 мільйонів гривень – а це майже мільйон євро.

До 2000 року в цьому гуртожитку жили учні місцевого профтехучилища. Втім, з часом їх кількість зменшилася, і утримувати будинок стало надто дорого. Майже 15 років тут ніхто не жив. За цей час у будинку зруйнувалися внутрішні комунікації, вікна, двері. Територія навколо стала захаращена сміттям.

На реставрацію гуртожитку гроші виділили в Євросоюзі. Додали і з обласного бюджету. Загалом – майже мільйон євро. За ці кошти відновили стіни, побудували душові, пральні, кухні та повністю їх укомплектували. Включно з меблями, побутовою технікою та бойлерами.

Переселенець з Донецька Володимир Семенов каже, що умовами більш ніж задоволений. Єдине – доведеться звикати до типу проживання. "Умови, звісно, незвичайні. Як у молодості. Гуртожиток – це є гуртожиток. Звикли уже до своїх комірок у житті. І все одно це краще, ніж знімати. Три тисячі на місяць плюс комунальні – це дуже дорого", – каже Володимир.

Скільки переселенців уже проживають в оновленому гуртожитку та хто ще може отримати там кімнату –дізнайтеся у відео:.

Якщо ж у гуртожитку до кінця року залишаться вільні кімнати, кажуть чиновники, їх віддадуть медикам, учителям та правоохоронцям.

Сергій Михайлін, Сергій Баранюк, Кіровоградська область, "5 канал"

Попередній матеріал
РФ не могла й уявити, що українська делегація зможе ініціювати питання імпічменту президента ПАРЄ – Логвинський
Наступний матеріал
Наближав кінець комунізму в Європі: у Києві презентували фільм про Івана Павла Другого
Loading...