Гуртожиток у Чугуєві
Гуртожиток у Чугуєві 5 канал

Зимівля без опалення та газу: як виживають мешканці гуртожитку на Харківщині

Взагалі без тепла і майже без електроенергії – у таких умовах 24 колишніх працівники Харківського велозаводу виживають уже другий рік поспіль

Мешканці гуртожитку Харківського велосипедного заводу справно платять за житло. Утім, з комунальних вигод мають лише електрику, та й ту через раз. Ані тепла, ані газу в них немає. Підприємство-банкрут, на балансі якого цей гуртожиток, із людей роками справно гроші збирало. А от з постачальниками послуг далі не розраховувалося. Так і накопичилися борги, через які зимувати харків'янам доведеться у промерзлих кімнатах.

Олена Радченко в кімнаті ходить у верхньому одязі і з острахом чекає зими. Дві попередні – в їхньому гуртожитку не було опалення взагалі. "Сонечко гріє – 12 градусів, а взимку – нуль", – каже пані Олена.

Щоб готувати їжу, мешканці гуртожитку придбали газовий балон. Тепер смажать і варять по черзі. Електрика тут теж із перебоями, бідкаються мешканці. Напруги іноді не вистачає, щоб закип'ятити чайник.

Працівникам велозаводу дали кімнати у цьому гуртожитку майже три десятки років тому. Нині вони вже всі – на пенсії, а завод збанкрутував.

"Все життя проробили, а тепер виявилися непотрібними. Навіть газ відключили. Шкода, мабуть. Я ні гривні ніколи не була винною", – обурена мешканка гуртожитку Віра Бородаєнко.

На гуртожитку близько 30 тисяч гривень боргів. Чому підприємство їх не виплачує – пояснювати відмовилися. У Чугуєвській міськраді про проблеми мешканців гуртожитку знають і вже пропонували заводу передати будинок на баланс міста. Але зробити цього не можуть. Чому так і скільки ще доведеться прожити харків'янам у таких умовах – дивіться в сюжеті:

 

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Коломиї серед білого дня обвалився фасад коледжу – фото з місця події

Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал
Коломия обвал

Попередній матеріал
"Коли куля пролітає над головою": репортаж зі Старогнатівки
Наступний матеріал
Унаслідок децентралізації місцеві бюджети зросли на 30% - Мінфін
Loading...