Скріншот відео

Таргани і кімната на 8 осіб: журналісти перевірили київські гуртожитки на готовність до проживання

У Міносвіти пояснюють, що гуртожитки діють автономно і підпорядковуються передусім вишам

Останні дні приготувань до переїзду в столичні гуртожитки. Студенти масово скуповують вживані мікрохвильові пічки, холодильники, шпалери та навіть вікна. Все побутове приладдя купують власним коштом. Прибирають кімнати та позбуваються тарганів. У якому стані столичні гуртожитки – дізнавалася Валерія Павленко.

Таргани, павуки, миші та пліснява – так першокурсники уявляють собі гуртожиток у столичному виші Київського національного лінгвістичного університету.

"Читав на сайтах, що таргани є, клопи, миші. Ну і сам сьогодні бачив маленького тараканчика", – каже першокурсник Ярослав Мирончук.

Комендант гуртожитку вишу нашого приїзду не очікувала. Проте показати умови проживання не відмовилися.

"Поміняли пожежну сигналізацію, зробили обробіток від тарганів. Бачили двох? Двох – це небагато, це дуже мало", – запевняє завідувачка гуртожитку Галина Яворська.

В одній із кімнат уже четвертий рік проживає Арина Швець. Розповідає, що замінили вікна на пластикові, адже взимку холодно. А от позбутися плісняви і тарганів не вдалося.

"Санітарні умови (таргани, пліснява), а так усе в порядку", – каже студентка, підтверджуючи, що тарганів труїли.

У гуртожиток Університету культури та мистецтв не пускають ані батьків, ані журналістів. На прохання покликати когось із керівництва – грають у мовчанку. За півгодини очікування під дверима до знімальної групи "5 каналу" вийшов завідувач гуртожитку.

"Не пускаємо, тому що не хочемо створювати натовп. Поселяємо по вісім людей у кімнату. В кімнатах стоїть 4 двоярусні ліжка. Всі умови для студентів зроблені", – пояснює завідувач гуртожитку Тарас Лисенко.

На зауваження, чи вистачає для вісьмох осіб однієї кімнати, – адже на одну людину мають виділяти шість квадратних метрів – відповідає, що таким є розпорядження керівництва.

Першокурсники радіють, що змогли вступити, і помірним цінам за гуртожиток. Зізнаються, що вісім осіб у кімнаті – багато, але варіантів більше немає.

"Таргани можуть у коридорі бігати, а в кімнаті ми прибираємо, не кришимо", – каже першокурсник Ярослав Горенко.

Двоповерхові ліжка, холодильник і принтер ледь не в кожній кімнаті. Чисті кухні та вбиральні. У Київському Національному торговельно-економічному університеті готуються до напливу студентів. Кажуть, що на території студмістечка 5 гуртожитків, але місця для всіх охочих не вистачає. Поруч будують іще один.

"У нас ще триває заселення, будуть заселені студенти, які вже тут живуть, або підселимо певну кількість першокурсників. Це цілком нормально, їм комфортно жити в таких умовах", – зазначає голова ради студентського самоврядування Лев Ратинський.

Студрада облаштувала творчий простір просто поблизу гуртожитку. Потужні комп'ютери, світла кімната, купа зручних стільців і все – за кошт університету. Зробили, щоби студенти, які не мають ноутбуків, могли користуватися спільними та не витрачатися на приладдя.

"Тут дуже потужна система wi-fi, тобто кожен студент може прийти та попрацювати як із домашнім завданням, так і з різною іншою роботою. Він відкритий для кожного і для того, хто мешкає в гуртожитку, тобто він вільний", – пояснює голова студради КНТЕУ Дар'я Панкратова.

Перевірити умови проживання в столичних гуртожитках у Міносвіти не можуть. Олег Шаров – генеральний директор директорату вищої освіти – пояснює, що гуртожитки діють автономно і підпорядковуються передусім вишам.

"Гуртожитками займаються заклади вищої освіти самостійно, це елемент їхньої автономії. Відповідним чином вони готують їх до навчального року, проводять ремонти тощо. На жаль, допомогу в цьому плані держава їм практично не надає", – каже Шаров.

Керівництво всіх гуртожитків в один голос твердить – чисто там, де не смітять. Тому закликають студентів пильно стежити за своїм житлом. Адже таргани з'являються передусім від бруду та недбалості.

Валерія Павленко, Ігор Костюк, Олександр Петровський, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Ліквідація Захарченка: бойовики закрили виїзд з ОРДО і арештовують людей на вулицях Донецька – ЗМІ
Наступний матеріал
Борг росте: який штраф виплатить "Газпром" за ігнорування судового рішення

Протестують і студенти, і випускники: чому звільнення в.о. ректора академії Чайковського спричинило скандал

"Протест, виклик поліції, бійка": як новий в.о. ректора НМУ Богомольця до роботи приступив

Василь Лизанчук у програмі "Кендзьор" на "5 каналі"

Гриневич оприлюднила рейтинг вишів, де збільшилася кількість бюджетних місць

Сльозогінний газ і гумові кулі: поліція розігнала протест студентів у Бангладеші, понад 100 потерпілих

Спецпризначенці КОРД отримали у подарунок автомобілі від американських партнерів – репортаж з випуску силовиків