Відсьогодні спецпризначенці поліції КОРД є в усіх обласних центрах. Черговий випуск поліцейських відбувся на навчальній базі Київщини. Правоохоронці пройшли підготовку за стандартами найкращих силових структур світу і вже отримали сертифікати. Мирослав Солонар бачив, як працює корпус оперативно раптової дії, подробиці – в сюжеті "5 каналу".
Український підрозділ, який готували за аналогією американського SWAT – спецпризначенці КОРД –проводять одну з показових операцій.
Спецпризначенців залучатимуть лише у крайньому випадку. Приміром, задля звільнення заручників та знешкодження терористів. У деяких ситуаціях залучають службових псів. Їх тренують не гірше за бійців підрозділу.
Цього разу лави КОРД поповнили ще двадцять шість бійців. Більшість із новобранців – учасники бойових дій на Сході. Під час відбору вони мали скласти психологічні тести і пройти так званий п'ятиденний курс виживання.
"Цей курс, наскільки я розумію, 15 курсантів не пройшли, вони не здали цього екзамену і поїхали додому без звання КОРДівця. Тобто того, хто пройшов це важке випробування, тому рівень кваліфікації дуже високий", – пояснив глава МВС України Арсен Аваков.
Підрозділи КОРД отримали 11 мікроавтобусів. Тепер у їхньому автопарку вже тридцять таких машин.
Автомобілі "ФОРД", які отримали спецпризначенці КОРДу, – це подарунок від американських партнерів. Головна особливість цих автомобілів у тім, що вони маневренні, і якраз підходять для затримання диверсантів у місті.
"Бронегрупа у складі шести осіб має свій транспорт, у якому несе цілодобове чергування в режимі очікування. Це підрозділи поліції, які не несуть патрулювання. Вони приходять, коли біда", – пояснює голова Нацполіції Сергій Князєв.
Останній приклад вдалої операції КОРДу – бійці підрозділу пішли на штурм оселі, з якої озброєний киянин не випускав власних дітей. Його вмовляли, а далі схопили без жодного пострілу та потерпілих.
Набір до підрозділів КОРД продовжать у вересні. Тим часом, у Національній поліції планують збільшити зарплату спецпризначенцям. Нині вона становить 18 тисяч гривень.
Мирослав Солонар, Дмитро Демішев, "5 канал"