Скріншот відео

Тепер студенти: як у двох столичних вишах гучно відзначили посвяту першокурсників

У КНУ ім. Шевченка прийняли п'ять тисяч абітурієнтів

В останній день літа майбутніх фізиків та ліриків посвячували в студенти в українських вишах. Цьогоріч близько 60 тисяч колишніх випускників шкіл навчатимуться на державному замовленні. Кореспондент "5 каналу" Леся Головата побувала в двох вишах, які традиційно входять до топ-5 найпопулярніших університетів.

Найзатребуваніший виш в Україні – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Цьогоріч абітурієнти подали 39 тисяч заяв на вступ. І лише 5 тисяч стали першокурсниками та можуть називати його своєю альма-матер.

Один із них – майбутній політолог Віталій Федуник. Щоби розділити радість новоспеченого спудея, з Тернополя приїхала його багатодітна родина в повному складі.

"Політологія, тому що, мені здається, вона така багатогранна, включає в себе багато дисциплін. І, відповідно, потім можна обрати вже свою подальшу професію", – пояснює першокурсник.

Допоки син розмірковує над перспективами, батько – над бюджетом, адже скільки коштуватиме утримання студента в столиці, ще не порахував.

"Ми вже завели такий невеличкий щоденник, де можна занотовувати і витрати, і надходження, які будуть з різних джерел", – каже батько новоспеченого студента.

На врученні студентських квитків уперше знайомляться між собою гуманітарії та слухають настанови, як легше гризти граніт науки.

"Включатися одразу в роботу. Чимшвидше пройти адаптацію. А побажання їм по-студентськи – ні пуху, ні пера", – дав своє напутнє слово ректор університету Леонід Губерський.

Натхненні, вони лише шукають гарний ракурс для обов'язкового селфі, щоби через кілька років згадати цю подію.

"У мене мама – вчитель, і я поступила на середню освіту – українська мова та іноземні. А малі зарплати не лякають. Якщо ти займаєшся тим, що тобі подобається, то це – найкраще, що може бути", – переконана першокурсниця Марія Климовська.

Тисячі тих, хто здебільшого обрав технічні спеціальності, вишиковуються на головній площі Київського політеху. Уперше посвячуватимуть у студенти під пильним оком китайського мислителя Конфуція. Пам'ятник до 120-річчя політехніки подарувало Китайське посольство.

На урочистостях згадали також про 13-х студентів-випускників, а також працівників КПІ, які загинули під час Революції Гідності.

Заповзяті та спраглі знань першокурсники одразу змагаються, хто найголосніше скандуватиме назву факультету. Перемагає механіко-машинобудівний.

Скучати першокурсникам не доведеться ані за партами, ані в позанавчальний час. Це одразу творчими виступами доводять старшокурсники. А конструктори, що самотужки спроектували та створили болід для міжнародних змагань, чекають на нову кров.

"Ми їх навчаємо того досвіду, впродовж років набутого в команді, і виходить, що студенти, які беруть участь у таких проектах, на голову вищі в плані інженерії за просто студентів, які ходять на пари", – пояснив капітан інженерно-спортивної команди КПІ Василь Кутузов.

Пари почнуть уже в понеділок, 3 вересня, тож першокурсники мають достатньо часу для святкування доброго почину.

Леся Головата, Микола Лебєдєв, "5 канал"

Попередній матеріал
"Вибух був дуже сильний": що розповіли очевидці з місця ліквідації Захарченка – відео
Наступний матеріал
В Одесі викрили банду, яка продавала зброю через інтернет

На честь Героя Небесної Сотні оголосили конкурс освітньо-культурних проектів – які умови

"5 канал" святкує день народження: уже 15 років в ефірі

Після 7 місяців війни додому повернулася 24 ОМБр ім. короля Данила: як зустрічали

Ніякого докуповування підручників батьками: що Гриневич розповіла про майбутній навчальний рік

День народження Джамали: чоловік зворушливо привітав дружину – фото

Білі вітрила Незалежності: у Києві провели щорічну регату – ФОТО