5 канал

"Могилянка" святкує 402-річчя: видовищне миття пам'ятника Сковороді та процесія на ходулях

Студенти наголосили – саме в цей день кожен може відчути особливу атмосферу свободи та братерства в академії

"Києво-Могилянська академія" святкує 402 роки від дня заснування. Один із найповажніших українських університетів вирізняється особливими традиціями святкування. І одна з них – це видовищне миття пам'ятника філософу Григорію Сковороді, який і сам навчався у стінах академії. Бачила, але не мила – кореспондент "5 каналу" Ольга Петрів.

Святкувати почали дещо завчасно, адже насправді знаменна дата припадає на неділю, коли шляхтянка Галшка Гулевичівна подарувала Київській братській школі приміщення. За давньою традицією, вдень студенти помили пам'ятник видатному українському філософу, який теж навчався у стінах академії. Перед цим влаштували й урочисту студентську процесію – на ходулях і з биттям у барабани. Крім того, на 15:30 студентів запрошують до площі другого академмістечка, де відбудеться гра у гігантські шахи.

А вже надвечір, о 17:30 в актовій залі університету відбудеться концерт гурту "Гуляйгород". Потому – святкові пригощання в колі спудеїв. Присутні студенти наголосили – саме в цей день кожен може відчути особливу атмосферу свободи та братерства в академії.

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: У 241 день народження Дніпра містяни вирішили започаткувати нову "карнавальну" традицію

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
За порятунок сотень українських бійців: у Кривому Розі нагородили медиків
Наступний матеріал
"Щоб діти знали своїх героїв": на Кіровоградщині відкрили меморіальну дошку бійцю АТО
Loading...