скіфське золото 5.ua

Амстердам повертає Україні скіфське золото: чому скарби опиняться в Києві ще не скоро

Цього вимагає законодавство Нідерландів та правова процедура повернення коштовностей

Скіфське золото належить Україні і має повернутися до Києва. Таке рішення оголосив окружний суд Амстердама. Щоправда фізично повернути скарби додому можна буде ледь не через рік. Поки ж музеям окупованого Криму надали три місяці на оскарження вироку, передає "5 канал".

Два роки судових розглядів знадобилося нідерландській Феміді, щоб зрештою вирішити, кому належить скіфське золото. Тепер Музей Алларда Пірсона повинен передати скарби до Національного музею історії України в Києві.

Як відомо, колекцію скіфських скарбів золота вартістю $1,5 мільйона із Криму вивезли до Нідерландів 2014 року для показу у приватному музеї. А вже за місяць, коли виставка завершилася, кримський півострів окупувала Росія, яка вимагала повернути експонати до місцевих музеїв.

Київ наполягав, що колекція належить музейному фонду України. Зрештою, суд Амстердама вирішив: до Криму золото може повернутися лише після того, як півострів залишать окупанти.

"Ми дуже задоволені рішенням суду. Це рішення враховує всі наші основні доводи: Україна - суверенна держава, і як член ЮНЕСКО має право вимагати повернення своєї культурної власності", - повідомив представник інтересів України в суді Маартен Сандерс.

Дивіться також: Частина "Скіфського золота" з Криму вже експонується у Києві

"Крим окупований Російською Федерацією, ми не маємо туди доступу і не можемо захистити нашу культурну спадщину. Саме тому ми вирішили передати експонати Національному музею історії України. Після того, як Крим буде звільнено, вся культурна спадщина повернеться на півострів", - запевнила перший заступник міністра культури України Cвітлана Фоменко.

Втім, на українській землі скіфські скарби опиняться ще не скоро. За законом Нідерландів, кримські музеї мають 90 днів на оскарження судового рішення. У вітчизняному Міністерстві юстиції сподіваються, що експонати повернуться до України до кінця 2017 року.

"Це ще раз підтверджує, що міжнародна спільнота не визнає анексію Криму, не визнає жодних прав країни-окупанта на те майно, яке знаходиться на території Криму. Наступні кроки - ми повинні повернути пам'ятки на територію України. Процедура, яка передбачена в законодавстві Нідерландів, дає змогу оскаржувати іншій стороні дане рішення протягом трьох місяців в кожної з сторін подати апеляцію. Я переконаний що ми маємо шанси  до кінця наступного року побачити вже на території України нашу колекцію", - наголосив Павло Петренко, міністр юстиції України.

Роки судової тяганини коштуватимуть Україні більш як 110 тисяч євро. Саме таку суму музей Алларда Пірсона вимагає за зберігання та інвентаризацію колекції. У ній - близько півтисячі експонатів: церемоніальний шолом, коштовне каміння, стародавні мечі та вироби зі скіфського золота.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
Президент: Дії Надії Савченко – не несуть користі ні їй, ні Україні
Наступний матеріал
Тактика, стрільби та розвідка: У Десні стартували триденні навчання за новітніми методиками
Теги:
Loading...
"Скіфське золото" повернуть Україні – рішення суду

"Скіфське золото" повернуть Україні – рішення суду

Україна хоче оголосити "скіфське золото" в міжнародний розшук

Україна хоче оголосити "скіфське золото" в міжнародний розшук

Кириленко: РФ затягує розгляд справи щодо повернення "Скіфського золота" з Амстердама

Кириленко: РФ затягує розгляд справи щодо повернення "Скіфського золота" з Амстердама

Частина "Скіфського золота" з Криму вже експонується у Києві

Частина "Скіфського золота" з Криму вже експонується у Києві