5 канал

"Скіфське золото" повернуть Україні – рішення суду

Суд наголосив на факті окупації Криму Росією

"Скіфське золото" таки повернуть Україні. Таке рішення прийняв суд в Амстердамі. Про таке на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, яка нині перебуває у Амстердамі.

"Отже, артефакти мають повернути в Україну на підставі конвенції ЮНЕСКО від 1970 року, яка наголошує що культурна спадщина належить суверенній державі. В нашому кейсі, ніхто окрім держави Україна, ані музеї, ані АРК не можуть вимагати та бути власниками артефактів. Суд мав дуже чіткий та сильний месседж, також наголосивши на факті окупації. Тож перемога! Наразі є 3 місяці для подачі апеляції. Подивимося, чи буде вона. Гадаю, що враховуючи відсутність шансів, РФ не захоче "расстягивать удовольствие", Україна має сплатити частину коштів за перевезення та зберігання артефактів", – написала Джапарова.

 

За даними Deutsche Welle, музеї з анексованого Росією українського Криму мають намір оскаржити це рішення. Як відомо, експонати п'яти українських музеїв - чотирьох з Криму та одного з Києва - виставлялись у 2014 році у приватному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Після анексії Криму Росією у березні 2014 року нідерландська сторона не могла визначити, кому слід повертати "скіфське золото".

Як повідомляв 5.ua, Україна судитиметься з Росією через "скіфське золото"

Попередній матеріал
Полковник Без'язиков розповів, чому в полоні у бойовиків носив російську форму і зброю
Наступний матеріал
У Франції подовжили дію надзвичайного стану

Україна хоче оголосити "скіфське золото" в міжнародний розшук

Суд Амстердама винесе рішення щодо долі "скіфського золота" 14 грудня

Україна судитиметься з Росією через "скіфське золото"

На Полтавщині археологи знайшли унікальне скіфське золото