5 канал

Україна хоче оголосити "скіфське золото" в міжнародний розшук

  За клопотанням прокурора ухвалою Печерського районного суду Києва на музейні експонати накладено арешт

  Розглянувши клопотання прокуратури АР Крим, Печерський районний суд м. Київ наклав арешт на музейні експонати. Про це повідомляє Прокуратура Автономної Республіки Крим.

  "Здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом відмови музеєм Алларда Пірсона Амстердамського університету (Королівство Нідерланди) повернути музейні експонати виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі", якіє власністю держави Україна", – зазначається в повідомленні.

  Таким чином, за клопотанням прокурора ухвалою Печерського районного суду Києва на музейні експонати накладено арешт.

  "Ухвала слідчого судді направлена до Інтерполу з метою забезпечення міжнародного розшуку арештованого майна", – повідомили в прокуратурі.

  Як повідомляв 5.ua, Україна судитиметься з Росією через "скіфське золото". Суд Амстердама винесе рішення щодо долі "скіфського золота" 14 грудня.

  Нагадаємо, що йдеться про колекцію з 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником "Херсонес Таврійський" і Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в музеї Алларда Пірсона (Амстердам) на виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря" в лютому 2014 року. Серед експонатів виставки — артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, а також мечі стародавніх греків і скіфів. Після завершення виставки, нідерландська сторона, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею історії України, який був визначений їх зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

  За законами України, всі надані експонати є частиною Музейного фонду України і можуть передаватися на тимчасове зберігання тільки на підставі укладених контрактів. Контракт, який давав право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Аллард Пірсон завершився 13 червня 2014 року, після чого, відповідно до закону, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

  Попередній матеріал
  Відеодопити Януковича і Шуляка не можна було допускати – адвокат
  Наступний матеріал
  Хакери вкрали близько $31 млн з Центробанку Росії – CNN

  Справа "Скіфського золота" у Нідерландах: РФ активно включилася в цей процес

  Брифінг щодо поїздки української делегації до Амстердама у справі "Скіфського золота" – завершено

  Україна судитиметься з Росією через "скіфське золото"

  На Полтавщині археологи знайшли унікальне скіфське золото

  Кириленко: РФ затягує розгляд справи щодо повернення "Скіфського золота" з Амстердама

  Мінкульт судитиметься за золото скіфів, яке зараз перебуває у Нідерландах