Коломойський
Коломойський Фото: Антикор

Журналісти виявили, що Коломойський пов'язаний із фірмою, яка "кинула" українську оборонку на $8 млн

Читайте по-русски
Йдеться про секретний договір, який у 2018 році уклав державний оборонний завод "Артем" із американською Gray Fox на 16,6 мільйона доларів, зазначає джерело

Олігарх Ігор Коломойський є одним із бенефіціарів фірми "Рокіт-М", яка в 2018-2019 роках зірвала постачання снарядів на державний оборонний завод "Артем" і не повернула 8,3 мільйонів доларів передоплати. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Як повідомляє джерело, у 2018 році державний оборонний завод "Артем" уклав секретний контракт із американською Gray Fox на 16,6 мільйона доларів. Половину цієї суми – 8,3 мільйона доларів – "Артем" віддав Gray Fox як передоплату.

Зазначається, що американська компанія мала виготовити великокаліберні снаряди, виробництво яких залишилося на окупованих територіях. Утім через рік Gray Fox так і не поставив "Артему" жодного снаряду.

Зі слів джерела, у квітні 2019 року, коли сплив термін дії контракту, СБУ порушила кримінальне провадження. У жовтні того ж року в його межах затримали кількох чиновників, причетних до укладання контракту. Справу зараз розслідує Національне антикорупційне бюро.

А в січні 2020 року, йдеться в матеріалі, споріднена з Gray Fox компанія Gray Fox Logistics (мають спільного власника) створила дві спільні фірми з "групою Коломойського" (сюди автори відносять Коломойського, його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова та їхнє оточення): "Рокіт-М" і "Таргет-М".

За даними Bihus.Info, "Рокіт-М" хоче виробляти для "Артема" великокаліберні снаряди – ті самі, які мала виробити Gray Fox, але так і не зробила цього. У березні 2020 року компанія звернулася до концерну "Укроборонпром", куди входить і "Артем", із відповідним листом.

А Gray Fox у квітні 2020 року, зі слів джерела, програла "Артему" арбітраж у Стокгольмі, який зобов'язав компанію повернути передоплату за невиконаним контрактом. За даними СБУ, більшість цих коштів американська фірма перерахувала на рахунки різних фізичних осіб і фірм, не дотичних до оборонного виробництва.

Попередній матеріал
Рада легалізувала гральний бізнес – що дозволили
Наступний матеріал
На Донбасі вирішують, як евакуювати вбитого медика – до тіла ще одного бійця не підпускають терористи
Loading...

За особистою заявою Коломойського відкрито 4 нових справи проти Порошенка – адвокати

Смолій розповів, хто, імовірно, причетний до тиску на НБУ і його керівництво

ЗМІ дізналися, що Коломойський вивіз до лісу офіс держпідприємства "Центренерго" – розслідування

Як Коломойський через Дубінського добирається до ДП "Антонов" – ЗМІ

Суд на вимогу НБУ закрив низку проваджень на мільярдні позови до компаній Коломойського

Медведчук і Коломойський мають тісні бізнес-зв'язки в металургії, енергетиці, логістиці та медіа – "Схеми"