Милованов 5 канал

Збільшення ренти й удар по закордонних інвестиціях: Милованов хоче переглянути скандальний законопроєкт 1210

  Читайте по-русски
  Ухвалення законопроєкту у чинній редакції призведе до зниження інвестиційної привабливості України і до згортання вже розпочатих інвестпроєктів

  Міністр економіки Тимофій Милованов звернувся до парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики з пропозицією переглянути ряд положень скандального законопроєкту 1210. Про це пише OBOZREVATEL.

  Зазначається, що міністр запропонував переглянути запропоновані законопроєктом підходи до нарахування ренти на залізну руду і збільшення рентних платежів.

  За даними Мінекономіки, ухвалення законопроєкту у чинній редакції призведе до зниження інвестиційної привабливості України і до згортання вже розпочатих інвестпроєктів, а також вдарить по конкурентоздатності української залізорудної та металургійної продукції на міжнародних ринках і зумовить витіснення українських компаній російськими конкурентами.

  Крім того, у Мінекономіки попереджають про ризики у вигляді скорочення кількості робочих місць і суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації у регіонах, де сконцентровані підприємства ГМК.

  Раніше українські металурги відзначали, що законопроєкт створює необґрунтований податковий тиск на залізорудну галузь і суперечить всім міжнародним нормам, зокрема, сформованому МВФ принципу оподаткування видобутку корисних копалин.

  Крім того, представників галузі турбує збільшення рентних платежів у чотири рази, що різко збільшить собівартість видобутої руди і знизить конкурентоспроможність продукції української металургії і вітчизняного ГМК на світових ринках.

  При цьому, як зазначено у зверненні Мінекономіки, собівартість української руди і продуктів її переробки на третину перевищить відповідні показники у РФ, що не тільки зіграє на руку державі-агресору, а й призведе до втрати Україною європейського ринку, який зараз становить близько 16 млн тонн на рік. Під загрозою опиниться також експорт продукції українських металургійних підприємств до Китаю (на сьогодні – близько 10 млн тонн на рік).

  Побічно, згідно з аналізом металургів, прийняття законопроєкту вдарить і по закордонних інвестиціях. Через загрозу знищення української металургії під питанням опинилися зарубіжні інвестиції в більш ніж мільярд доларів.

  Вивчивши аргументи бізнесу, міністр економіки Тимофій Милованов із ними погодився – і закликав профільний комітет провести реальні консультації з представниками українського ГМК і спільно доопрацювати законопроєкт 1210, зокрема, у питанні підходів до нарахування рентних платежів.

  Попередній матеріал
  "Держава має бути арбітром між інтересами бізнесу": Милованов розповів, що потрібно для зростання економіки
  Наступний матеріал
  Таємнича загибель у Прилуках: дядько підлітка розповів деякі деталі
  Теги:
  Loading...

  Законопроєкт "Про управління відходами" створює корупційні ризики і суперечить світовій практиці – представники бізнесу

  Корпорація Facebook змінила логотип для своїх програм

  Податкові новації в Україні дадуть притік робочої сили сусіднім країнам – соціологи

  На перші реальні кроки "слуг народу" міжнародні інвестори відреагували зупинкою виробництва – економісти

  За середньою зарплатою Маріуполь обігнав Київ – Мілованов

  Розділяю думку міністра економіки, що металургія потребує допомоги – Магомедов