металобрухт
металобрухт Depositphotos

Законопроєкт "Про управління відходами" створює корупційні ризики і суперечить світовій практиці – представники бізнесу

  Читайте по-русски
  Даний законопроєкт суперечить чинному Закону України "Про металобрухт", який зараз регулює проведення операцій з металобрухтом

  Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №2207-1 "Про управління відходами" створює корупційні ризики і суперечить світовій практиці. Його твердження вдарить, перш за все, по малому і середньому бізнесу. Про це йдеться в зверненні Української асоціації вторинних матеріалів і ОП "Укрметалургпром" до глави Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка, пише "Обозреватель".

  Серед головних ризиків запропонованого до розгляду в парламенті законопроєкту автори звернення називають корупційну складову в процесі управління операціями з металобрухтом, що, в тому числі, пов'язано зі збільшенням кількості процедур дозвільного характеру. Адже замість скасованого в 2015 році ліцензування госпдіяльності із заготівлі та переробки металобрухту кольорових і чорних металів передбачено введення цілої низки дозволів, повідомлень, висновків.

  Як йдеться в листі, метою даного законопроєкту є удосконалення системи управління відходами в Україні. Однак, поширюючи дію нового законопроєкту на операції з металобрухтом, його розробники значно ускладнюють процес його збору і переробки.

  "Процес управління металобрухтом стає значно зарегульованим і має високі корупційні ризики", – переконані автори звернення, які акцентують увагу глави екологічного комітету на те, що під дію законопроекту підпадають усі без винятку операції з металобрухтом.

  Вони також роблять акцент на тому, що даний законопроєкт суперечить чинному Закону України "Про металобрухт", який зараз регулює проведення операцій з металобрухтом.

  Підписанти звернення також наголошують, що запропонований законопроект вдарить, перш за все, по малому і середньому бізнесу.

  Крім того, на їхню думку, він не відповідає ряду міжнародних норм і існуючих практик ЄС, зокрема, нормам Базельської конвенції в частині контролю за транскордонними перевезеннями відходів.

  "Цей законопроєкт значно вплине на ринок операцій з металобрухтом, призведе до уповільнення економічного розвитку малого і середнього бізнесу та впровадить нові корупційні моделі проходження дозвільної системи в державних органах", – сказано в зверненні.

  У зв'язку з цим, представники бізнесу, які підписалися під даним зверненням, пропонують врегулювати питання управління металобрухтом за допомогою внесення змін до Закону України "Про металобрухт", гармонізуючи його при цьому з нормами європейського законодавства. А для проведення якісної роботи над необхідними змінами в робочу групу при профільному комітеті ВРУ закликають включити представників підприємств, що займаються заготівлею і переробкою металобрухту.

  Попередній матеріал
  Екосистема під загрозою: The New York Times розповіла про плани Коломойського побудувати курорт у заповіднику
  Наступний матеріал
  "Держава має бути арбітром між інтересами бізнесу": Милованов розповів, що потрібно для зростання економіки
  Теги: