Милованов
Милованов 5 канал

"Держава має бути арбітром між інтересами бізнесу": Милованов розповів, що потрібно для зростання економіки

  Читайте по-русски
  Держава повинна розробляти і стежити за виконанням правил гри в економіці, сказав міністр

  На думку міністра економіки Тимофія Милованова, держава повинна бути арбітром між різними інтересами бізнесу, суспільства, знаходити і пропонувати компромісні рішення – в цьому її основна функція. Про це міністр розповів в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

  "Я намагаюся трансформувати міністерство. Зараз воно є гравцем на ринку. Наприклад, є Агрофонд, який активно діє на ринку агро – торгує, фінансує. Більше того, проводять політичну роботу і лобіюють зміни в законодавстві, які їм вигідні. Такого не має бути. Держава не повинна своїми діями підміняти бізнес, конкурувати з ним, витісняти його, просувати правила гри, які вигідні держкомпаніям, але шкодять приватному бізнесу. Замість цього держава має бути арбітром між різними інтересами бізнесу, суспільства, знаходити і пропонувати компромісні рішення", – зазначив Милованов.

  І додав: "Іншими словами, держава повинна розробляти і стежити за виконанням правил гри в економіці, а не влазити в економіку, як ведмідь у посудну лавку. Якщо держава навчиться залишати бізнес в спокої, то економіка почне зростати. Ось я і хочу перетворити міністерство в таке, яке є арбітром".

  За словами Милованова, з цієї логіки виходять основні реформи, які мають дати поштовх економіці – приватизація, детінізація ринку землі, передача державної землі в регіони на місця.

  "А функції міністерства потрібно розділити. Десь треба переформатувати, десь побудувати, навчитися рахувати і робити аналітику дуже добре, ще краще, ніж зараз. Ми зараз регламент змінюємо. При розгляді кожного документа ми відповідаємо на шість показників: вплив на ВВП, вплив на інвестиції, інфляція, зростання безробіття, зростання зайнятості ", – вказав глава Мінекономіки.

  Попередній матеріал
  Законопроєкт "Про управління відходами" створює корупційні ризики і суперечить світовій практиці – представники бізнесу
  Наступний матеріал
  Збільшення ренти й удар по закордонних інвестиціях: Милованов хоче переглянути скандальний законопроєкт 1210
  Теги: