Андрій Рева
Андрій Рева Урядовий портал

Зарплати українців з березня 2020-го не ростуть, а купівельна спроможність падає – Рева

Читайте по-русски
Таких провалів у соціальній політиці Україна не бачила останні 20 років, зазначив політик

Уряд Шмигаля, який не має ні програми дій, ні підтримки Верховної Ради, не може бути довговічним, вважає ексміністр соціальної політики України Андрій Рева. Про це він заявив в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

"Ми пам’ятаємо попередній уряд: нам обіцяли 40% зростання ВВП за 5 років. І робили це ті самі фахівці з Міністерства економічного розвитку. А тепер вони вже переглянули прогнози і в нас менш оптимістичний сценарій: в цьому році у нас падіння, наступного – зростання, і з 2022 року ми знову почнемо "рухатися до світлих вершин". Думаю, на цей прогноз чекає така сама доля, як і на прогнози, які робив уряд Гончарука", – зазначив політик.

Рева наголосив, що з березня 2020 року процес зростання зарплат українців зупинився, реальна купівельна спроможність падає, а за прогнозом Інституту демографії, до кінця року рівень бідності, який знижувався протягом останніх 4 років, зросте з 38% до 45%.

Ці негативні тенденції не наслідок коронавірусної кризи. Падіння економіки розпочалося з осені 2019 року, коли бездарний уряд вирішив, що все у нас буде чудово "на автопілоті", – додав він.

Ексміністр також вважає, що таких провалів у соціальній політиці Україна не бачила останні 20 років: "У них новий спосіб боротьби з бідністю, який продемонструвала пані Третьякова – виявляється, боротися з бідністю потрібно шляхом зменшення кількості бідних – шляхом їхньої стерилізації".

Нагадаємо, народна депутатка від "Слуги народу" Галина Третякова заявила, що малозабезпечені родини, які "народжують дітей задля отримання державної допомоги, народжують дітей дуже низької якості, які потім теж очікують допомоги від держави".

Попередній матеріал
"Корупційний інтерес": Рева щодо проєкту монетизації "пакунку малюка"
Наступний матеріал
Два роки після нападу на Гандзюк: активісти прийшли під МВС – включення
Loading...