Галина Третьякова
Галина Третьякова 5 канал

"Діти низької якості": як "слуга" Третьякова ще місяць тому наговорила на скандал – реакції чиновників

Читайте по-русски
Сама ж народна депутатка з пресою не спілкується, на телефонні дзвінки не відповідає

Майже місяць це відео нікого не турбувало. Його опублікували наприкінці травня. Народна депутатка від "Слуги народу" взяла участь в онлайн-дискусії, яку організувала Київська школа економіки.

Тема розмови – трудова реформа. Проте ця бесіда завершилася скандалом. Коли йшлося про соціальні виплати для родин, у яких народилися діти, депутатка сказала таке:

"Коли народження дитини відбувається не для того, аби дитині надати рівні права, освіту і так далі... а народжують дитину для того, щоб отримати матеріальну допомогу. То ми отримуємо, ну я скажу так жорстко, ми отримуємо дітей дуже низької якості. Які призводять до того, що вони теж сідають на публічні кошти".

На тому не зупинилася. Продовжила розповіддю про специфічний закордонний досвід. Мовляв у Сингапурі в минулому столітті жінок без вищої освіти стерилізували. Після сказаного Галина Третьякова не може очолювати парламентський комітет соціальної політики. Таке заявили у Федерації профспілок України. Саме завдяки цій організації вислови депутатки набули розголосу.

"Вважаємо, що висловлювання пані Третьякової порушують норми депутатської етики, і політик із такими поглядами не може перебувати в найвищому законодавчому органі України, тим більше не може очолювати Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів", – йдеться в заяві профспілок.

Галина Третьякова і Федерація профспілок конфліктують не вперше. Розсварилися через законопроєкти авторства народної депутатки. Третьякова називала спілки недієвими. У Федерації відповідали: Третьякова намагається їх знищити. А її законопроєкти ухвалювати не можна. Чи відправлять депутатку у відставку з посади голови комітету? Керівництво фракції "Слуга народу" відповіді уникає.

"Я без коментарів, вибачте, будь ласка, я поспішаю", – сказав перший заступник голови депутатської фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Чи порушила Галина Третьякова депутатську етику, має вирішити профільний комітет парламенту. Його чільник телефоном повідомив, що висловлювання колеги він не чув. А от депутати з опозиції звільнення Третьякової з посади голови комітету соцполітики підтримують.

"Засідання комітету має бути наступного тижня у середу, я переконаний, що комітет має розглянути це питання. Я все-таки вважаю, що їй потрібно принести вибачення для усіх українців", – заявив член комітету ВР з питань регламенту та депутатської етики Олег Синютка.

Прояви ворожнечі, заклики до насильства та дискримінація. Вислови депутатки розкритикувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

"Рішуче засуджую будь-які заклики до таких методів, як примусова кастрація, стерилізація людини, заяви про поділ на якісних і неякісних дітей. Сімейна, соціальна політика мають ґрунтуватись на принципах невтручання в особисте життя людини, поваги до її сімейного і майнового стану", – наголосила уповноважена ВР з прав людини Людмила Денисова.

Сама ж народна депутатка з пресою не спілкується, на телефонні дзвінки не відповідає. До парламенту Галина Третьякова обралася за списком партії "Слуга народу". Майже рік вона очолює комітет із питань соціальної політики. Серед пропозицій обраниці було скасування пільг для ветеранів-контрактників.

Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
Карантин не для всіх: в умовах "закритого неба" літаку Медведчука дозволили 16 разів літати між Києвом та Ужгородом – ЗМІ
Наступний матеріал
Екоцид: Офіс генпрокурора порушив справу через повені на заході України
Loading...

"Кров з очей": іспанський реставратор замалював обличчя Діви Марії "дитячою мазнею"

"Шантаж і вимагання": мешканцям села на Дніпропетровщині відключили газ – подробиці суперечки

Головний редактор "НикВести" прокоментував заяви щодо монтажу розмови лідерів "Слуги народу"

На Рівненщині сталися сутички між нардепом від "Слуги народу" і виборцями – 15 осіб затримано

Сексистські заяви очільників "Слуги народу": "ЄС" вимагає негайної реакції від керівництва Верховної Ради

"Баба робоча, як корабельна сосна": лідери "Слуги народу" оцінили переваги своєї колеги