Віктор Медведчук
Віктор Медведчук dialog.ua

Карантин не для всіх: в умовах "закритого неба" літаку Медведчука дозволили 16 разів літати між Києвом та Ужгородом – ЗМІ

Читайте по-русски
За виключним правом здійснювати перельоти в умовах "закритого неба" Медведчук звертався та отримував дозволи від Державіаслужби та СБУ

Приватний літак із бортовим номером T7GEM, яким користується один із лідерів ОПЗЖ народний депутат Віктор Медведчук, під час посиленого карантину в Україні здійснив 16 перельотів із аеропорту "Київ" в аеропорт "Ужгород" і звідти. Згідно з постановою Кабміну, обидва ці аеропорти мали тимчасово припинити роботу на відправлення і приймання пасажирів. За виключним правом здійснювати перельоти в умовах "закритого неба" Віктор Медведчук звертався та отримував дозволи від кількох відомств, зокрема від Державної авіаційної служби, а також від Служби безпеки України. Про це йдеться в розслідуванні "Карантин не для олігархів" журналістів програми "Схеми".

Так, журналісти-розслідувачі зафіксували, як Віктор Медведчук із родиною приземлився у аеропорту "Київ" 7 травня, літак прилетів із Ужгорода. Після цього "Схеми" отримали інформацію про всі перельоти борту Медведчука під час карантину від джерел у Державній авіаційній службі і в аеропорту "Київ".

Літак із Медведчуком
Літак із Медведчукомradiosvoboda.org

У внутрішній системі вісім рейсів між Києвом та Ужгородом було позначено як "переліт без завантаження". У інших восьми рейсах за тими ж напрямками зазначена така підстава для надання дозволу: "перевезення народного депутата".

Польоти Віктора Медведчука
Польоти Віктора Медведчукаradiosvoboda.org

Журналісти з'ясувати, що за 100 кілометрів від Ужгорода в селищі Жденієво у Карпатах розташовується дача народного депутата. Десятки гектарів землі й великий маєток оформлені на фірму, якою володіє його дружина Оксана Марченко. Судячи з дат, депутат, схоже, більшість часу проводив на Закарпатті, а до Києва прилітав лише на позачергові засідання Верховної Ради, подекуди протягом одного дня. 

Сам Віктор Медведчук на запитання, як йому вдавалося під час карантинних обмежень і фактично закритого неба регулярно здійснювати перельоти, заявив: "З відповідним дозволом. Дозволи я отримував у зв’язку з тим, що я приїжджав на позачергові пленарні засідання. Ці дозволи брала компанія, яка обслуговує. Це не не мій літак, це літак, який я орендую. А єдиний він був тому, що була необхідність відвідувати позачергові пленарні засідання".

Віктор Медведчук
Віктор Медведчукradiosvoboda.org

Як відомо, під час карантину постанова Кабінету міністрів забороняла роботу всіх українських аеропортів на прийняття і відправлення пасажирів, окрім двох: у Борисполі і Львові.

"Cхеми" зв’язалися з керівниками аеропортів "Ужгород" і "Київ" (Жуляни) із запитанням, на яких підставах ці аеропорти регулярно обслуговували борт Віктора Медведчука під час карантинних обмежень і закритого для решти українців неба.

Директор Міжнародного аеропорту "Ужгород" Руслан Лііс відповів: "Був дозвіл у нього, так ми і приймали. Дозвіл з Державіаслужби. Вони ж подають план – і ми приймаємо".

У свою чергу, генеральний директор "Міжнародного аеропорту "Київ" Олександр Нестеренко спершу зазначив, що аеродром працював, бо виконувались "польоти підрозділів авіації спеціального призначення". На уточнення, чому аеропорт під час карантину обслуговував також борт Віктора Медведчука, він відповів: "Це заявка, яка подається в Державіаслужбу, потім, наскільки я знаю, проходила на погодження в Службі безпеки України".

Тимчасовий виконувач обов’язків першого заступника голови Державіаслужби Сергій Коршук на запитання "Схем", на яких підставах Вікторові Медведчуку погоджували перельоти під час карантину, зазначив лише таке: "Ми не даємо дозволи на переліт конкретних фізичних осіб. Ми давали дозволи на перельоти повітряних суден. Я не відстежую, на якому літаку літають якісь фізичні особи", – і порадив написати запит. Станом на момент виходу матеріалу в ефір відповідь від Державіаслужби не надійшла, зауважують журналісти.

Також журналісти звернулися до СБУ: на яких підставах там погоджували перельоти для Віктора Медведчука.

У СБУ журналістам відповіли: "Під час посиленого карантину в Україні діяла постанова Кабінету міністрів, у якій ішлося про такі обмеження роботи українських аеропортів. "Заборонити (…) прийняття і відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, крім перевезень, які здійснюються через державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", або, у разі неможливості прийняття й відправлення повітряних суден державним підприємством «Міжнародний аеропорт "Бориспіль", – через державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького" як резервне. У разі необхідності задоволення державних потреб прийняття і відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, здійснюється за погодженням із відповідним міністерством".

Журналісти звернулися до Міністерства інфраструктури з запитаннями про особливості обмеження роботи українських аеропортів під час карантину – але протягом майже двох тижнів до ефіру відповіді не отримали.

Як повідомляв 5.UA, Медведчук задекларував офшорну фірму, якій належить одна з найдорожчих яхт світу. 

Попередній матеріал
Справа Стерненка: суд розгляне апеляцію захисту на запобіжний захід – включення
Наступний матеріал
"Діти низької якості": як "слуга" Третьякова ще місяць тому наговорила на скандал – реакції чиновників
Loading...

Медведчук задекларував офшорну фірму, якій належить одна з найдорожчих яхт світу – ЗМІ

Статки кума Путіна: Медведчук задекларував фрагмент Біблії Гутенберга та майже 100 компаній Оксани Марченко

Акція Нацкорпусу біля офісу Медведчука: хронологія подій – сюжет

Сутички під офісом Медведчука: поліція відкрила справу за статтею хуліганство

Без обвинувачень: сімох затриманих біля офісу Медведчука відпустили – що вони розповіли

ЗМІ повідомили про вибух біля офісу Медведчука – поліція спростувала інформацію (оновлено)