Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Офіс президента

"Всі рішення, які ОП бажав отримати від суду в Україні, він отримував": Фурса про справу "Привату"

Читайте по-русски
Виплата Суркісам у 10 млрд грн піде з коштів платників податків, зазначає експерт

Зеленський впливає на судову систему лише в тому разі, якщо це стосується його особистих інтересів, вважає економіст Сергій Фурса. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

На думку Фурси, некомпетентність Офісу президента призвела до того, що вони втратили контроль над дуже багатьма процесами. Проте, як зазначає експерт, коли Зеленському було потрібно, Конституційний Суд ухвалював таке рішення, як йому вигідно.

"Поки що всі рішення, які Офіс президента бажав отримати від судової гілки влади, він отримував. Але це стосувалося особистих інтересів президента. Коли це стосується інтересів держави, на жаль, судова гілка влади виявляється "незалежною", – вважає фахівець.

"Президент у нас долучається до будь-яких справ у країні. Ми знаємо, що він рятує дороги від далекобійників, відкриває садочки, але, на жаль, не може послати Баканова до певних чортів, бо сам Баканов ходить до них на день народження. Водночас Офіс президента заявив, що в них немає повноважень, щоб зробити щось із суддями. На жаль, свідомість президента визначає його оточення", – сказав економіст.

Також Сергій Фурса зазначив, що виплата Суркісам піде з коштів платників податків.

"ПриватБанк" є дуже прибутковим банком. Після націоналізації вони працюють зі значним прибутком, там є корпоративне управління, чудова наглядова рада та професійний менеджмент. У них чистий прибуток значно перевищує 10 млрд грн, тому це рішення не загрожує фінансовому стану банку", – пояснив експерт.

"Але в цьому році у "ПриватБанку" буде певний прибуток – припустимо, що це, наприклад, 20 млрд грн. Теоретично вони мали б віддати цей прибуток направити в бюджет – згідно із законом. Але оскільки 10 мільярдів підуть не на прибуток, то виходить, що замість того, щоб піти через бюджет на дитячі садочки, на виплати пенсій тощо, ці гроші підуть Суркісам", – сказав Фурса.

Нагадаємо, Печерський суд Києва виніс рішення на користь братів Суркісів у справі проти "ПриватБанку". Тепер банк має повернути Суркісам майже 10 млрд грн. Адвокат "ПриватБанку" заявив, що установа не планує виплачувати цю суму.

Попередній матеріал
Місяць після вибуху: у Бейруті під завалами зафіксували ознаки життя – рятувальну операцію відновлено
Наступний матеріал
"Освітяни обурилися, що батьку Зеленського не призначили довічну стипендію" – Шмигаль отримав колективну скаргу
Loading...