Укргазвидобування
Укргазвидобування finance.bigmir.net

"Все гаразд, усі перемогли": Зеркаль прокоментувала, що Україна почує в Стокгольмському арбітражі

Рішення Стокгольмського арбітражу буде не відразу публічним

У "газовій" суперечці з Росією Україна найбільше сподівається на відміну принципу "бери або плати". Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Час. Підсумки дня" заявила заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Завтра, я думаю, ми почуємо з обох сторін, що все гаразд, що усі перемогли. Будь-яке рішення спочатку буде трактуватися як перемога обома сторонами. Це логічно, оскільки рішення не буде відразу публічним. Тобто це великий наробок, це більше 500 сторінок, це той аналіз, який провів арбітраж, і резолютивна частина – це тільки підсумок, і завтра його буде зроблено і виведено якусь формулу, яка потім буде використовуватися для підрахунку. І буде дано певний час сторонам для того, щоб зробити ці підрахунки разом, будуть визначені експерти, а потім, якщо сторони не дійдуть спільної думки що кому хто винен, вже арбітраж буде приймати остаточне рішення на підставі цих підрахунків", – сказала вона.

Зі слів Зеркаль, найкращим рішенням Стокгольмського арбітражу буде скасування принципу "бери або плати".

"Найкращим рішенням для нас буде рішення про зняття тягаря, який пов'язаний з тим обов'язком "бери або плати", тобто те трактування яке нав'язує нам "Газпром", що ми мали б купувати 52 млрд кубів газу, воно для нас найбільш обтяжливе. Незважаючи на те, що контракт передбачає і перегляд, і перегляд ціни, і всі інші речі, але знову ж таки цього не робилося, і ми сподіваємося, що завдяки рішенню Стокгольмського арбітражу це буде зроблено", – зауважила заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції.

Як повідомляв 5.UA, НАК "Нафтогаз України" і шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії, в якому зажадали відшкодувати збитки, пов'язані з незаконним захопленням активів у Криму під час російської агресії 2014 року.

Попередній матеріал
Штаб АТО: Ворог гатив по Новотроїцькому зі ствольної артилерії, на сході загинув один український боєць
Наступний матеріал
"Певний тиск нам потрібен": Заступник очільника МЗС розповіла, як приймаються рішення в Раді – відео
Loading...

Що дасть Україні довгоочікувана ратифікація сенатом Нідерландів угоди із ЄС – "Час. Підсумки дня"

"Газпром" програв в Україні суд на 172 млрд грн

Гройсман про підвищення ціни на газ восени: "Це повна брехня"

Українські банки в червні збираються посилити контроль операцій своїх клієнтів – ЗМІ

Нідерланди підтримали ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Україна займає 5 місце у світі за зростанням інфраструктури для електромобілів – Омелян