5 канал

Зеркаль: Україна має додаткові докази для Міжнародного суду ООН про фінансування Росією тероризму на Донбасі

З одного боку, суд підтримав юридичну позицію України, а з іншого – не зробив кроку, аби не дратувати іншу сторону, сказала Зеркаль

Міжнародний суд ООН прийняв рішення по конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в повному обсязі на користь України. Про це розповіла в ефірі "5 каналу" голова української делегації, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

На запитання ведучого, які ще докази має навести українська сторона, аби цього було достатньо для суддів, Зеркаль сказала: "Ми це добре зрозуміли. І зараз фокусуємо свою увагу саме на цих питаннях, які пов'язані з усіма висловлюваннями, про які я казала, і з прив'язкою поведінки ватажків "ЛНР/ДНР" і їхніх висловлювань до залякування населення".

Вона також додала: "У нас є дуже багато фактів, які ми збирали протягом 2014-2015 років, коли це все починалося, щодо тих тортур, які застосовувалися до українців там, по тому, що відбувалося, які це впливало загалом на моральну атмосферу в тих регіонах, які уражені цим конфліктом".

Зеркаль також сказала, що тут не треба забувати, що суд прийняв рішення по конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в повному обсязі на користь України. За її словами, якщо розглянути рішення суду щодо заборони фінансування тероризму Росією, то суд прийняв усі доводи України, але не пішов далі по запровадженню заходів.

"Таким чином з одного боку суд підтримав нашу юридичну позицію, а з іншого – не зробив кроку, аби не дратувати іншу сторону", – роз'яснила Зеркаль.

Дивіться також повне відео розмови:

Попередній матеріал
"Вийшло на поверхню": Кулеба заявив, що близько 50% підлітків в Україні скаржаться на цькування у школі
Наступний матеріал
Зеркаль: На сьогодні немає міжнародного майданчику, аби притягнути РФ до відповідальності за військову агресію проти України
Loading...

Чому Міжнародний суд у Гаазі не підтримав українські вимоги щодо Донбасу – "Час.Підсумки дня"

Гаазький трибунал спростував спроби Росії видати себе за посередника, а не учасника війни на Донбасі – Порошенко

"Дуже позитивне" – у МЗС прокоментували рішення суду ООН у Гаазі за позовом України проти РФ

Позов України проти РФ: завтра Гаазький суд оголосить рішення щодо запобіжних заходів до Росії

Позов України проти РФ: Гаазький трибунал визначився з датою оголошення вироку

Соколова – екс-депутату Держдуми РФ Пономарьову: У чому бартер між вами і українською владою?