joinfo.ua

"Певний тиск нам потрібен": Заступник очільника МЗС розповіла, як приймаються рішення в Раді – відео

Зеркаль розповіла, які подальші кроки України після ратифікації асоціації України–ЄС

Нам потрібен певний тиск, щоб ухвалювати законодавство, якщо ми дійсно хочемо жити в ЄС і відповідати європейським нормам. Про це розповіла в ефірі "5 каналу" в програмі "Час.Підсумки дня" голова української делегації, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Зеркаль розповіла, які подальші кроки України після ратифікації асоціації України–ЄС і що Юнкер сподівається завершити всі процедури до кінця 13 липня: "Ми 10 років йшли до цієї події... Це доволі велике питання (що далі – 5.UA). Коли ми вели переговори, всі розуміли, що це нові правила. Я вважаю, що нам час перейти від закликів впроваджувати правила до того, щоб ми всі жили відповідно до правил. Відповідно до однакових правил до усіх. І європейське законодавство, в принципі, дає таку можливість. Якщо ми справді хочемо жити в Європі, то ми маємо змінювати свій менталітет і робити його більш європейським".

Вона продовжила: "Думаю, ніхто не замислювався, що до нас тепер будуть ставитися трохи по-іншому. Якщо раніше закривали очі на те, що ми щось недопрацьовуємо, то зараз будуть ставити питання, що ви робите, де ви..."

На запитання ведучого, чи до нас будуть ставитися, як до рівних, чи ми будемо під тиском, Зеркаль сказала: "А ми можемо працювати без того, щоб бути під тиском? Насправді коли я приходжу до нашого парламенту, незважаючи на те, що у мене там багато знайомих і друзів, мені здається, що певний тиск нам все ж потрібен для того, щоб приймати рішення. Без цього ми не дуже хочемо приймати якість рішення, особливо не дуже приємні рішення. Я дуже добре пам'ятаю безвізовий, як приймалося все, як всі голосили, що в нас не буде безвізового, нащо ми це приймаємо. Ну і насправді ми подолали великий шлях по безвізу. Так само ми маємо подолати шлях і по наближенню законодавства".  

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Все гаразд, усі перемогли": Зеркаль прокоментувала, що Україна почує в Стокгольмському арбітражі
Наступний матеріал
Зеркаль пояснила головну риторику Меркель щодо Трампа
Loading...

Що дасть Україні довгоочікувана ратифікація сенатом Нідерландів угоди із ЄС – "Час. Підсумки дня"

Дивіться наживо на 5.UA засідання ВР і брифінг речника Міноборони

У КВУ назвали прізвища депутатів, які у квітні голосували лише кілька разів

Скільки коштуватимуть українцям квитки на лоу-кости та чи відправлять у відставку чільника УЗ – "Час. Підсумки дня"

Чому у Києва мінімальні шанси отримати транш від МВФ – "Час. Підсумки дня"

Розставили крапки над "і": Парубій підписав закон про заборону "георгіївської" стрічки