Facebook / Анатолій Матіос

ВР схвалила виділення додаткових 1,5 млрд грн на зарплати чиновникам

Зарплату підвищать працівникам центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій і закордонних дипломатичних установ України

Верховна Рада внесла зміни до закону про державний бюджет України на 2016 рік. Ухвалений Радою закон збільшує витрати на силовиків на 6,3 млрд грн, а також на 1,5 млрд грн – на чиновників. Урядовий законопроект №5217 підтримали 263 депутати, пише "Дзеркало тижня".

Ухвалений закон передбачає збільшення витрат на оборону і безпеку в сумі 7,1 млрд грн, з них на грошове забезпечення – 6,3 млрд грн. Зокрема, додаткові витрати передбачені для Міноборони в сумі 3,8 млрд грн, Національної поліції – 2 млрд грн (з урахуванням перерозподілу в системі органів МВС), адміністрації Держприкордонслужби – 964 млн грн, Державної служби з надзвичайних ситуацій – 50 млн грн, Головного управління розвідки Міноборони – 175 млн грн, СБУ – 129 млн грн, Управління держохорони – 51 млн грн, Держспецтрансслужби – 5,4 млн грн. Також збільшуються видатки на оплату праці працівників центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій і закордонних дипломатичних установ України на 1,5 млрд грн.

Також збільшуються видатки Мінрегіону за бюджетною програмою "Державний фонд регіонального розвитку" на суму 950 млн грн. За бюджетною програмою "Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції" передбачається збільшити видатки на 420 млн грн "для фінансового збалансування вугільної галузі та недопущення соціальних вибухів серед шахтарів". Збільшення видатків держбюджету пропонується забезпечити за рахунок заморожування 1,16 млрд грн на рахунках Казначейства коштів місцевих бюджетів населених пунктів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Також джерелом збільшення видатків пропонується економія бюджетних коштів по виконанню боргових зобов'язань за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії (6,1 млрд грн), обслуговування державного боргу (2,4 млрд грн) та скорочення інших непершочергових видатків інших головних розпорядників коштів переважно капітального характеру (0,4 млрд грн).

Як повідомляв 5.ua, перший етап збільшення зарплати вчителі й лікарі відчують вже у грудні 2016 року.

Попередній матеріал
В Європі офіційно запрацювала нова прикордонна служба швидкого реагування
Наступний матеріал
Порошенко: Перемога України над РФ є невідворотною

Під час переходу на контракт мобілізовані військові отримають до 10 мінімальних зарплат – Міноборони

Як паралімпійці виживають на зарплату 2 тис. грн

Підвищити зарплату та обмежити недоторканність: в Україні стартує судова реформа

Президент підписав закон про виплату зарплати військовим, які стали заручниками бойовиків чи зникли безвісти

Гройсман: Перший етап збільшення зарплати вчителі й лікарі відчують вже у грудні 2016 року

За рік реальна зарплата українців зросла на 14,8%