Офіційний сайт Президента України

Президент підписав закон про виплату зарплати військовим, які стали заручниками бойовиків чи зникли безвісти

  Положення закону не розповсюджується на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон чи дизертирували

  Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1486-VІІІ "Про внесення зміни до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо забезпечення рівності прав військовослужбовців на грошове забезпечення", прийнятий Верховною Радою України 6 вересня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Зазначається, що закон спрямований на посилення соціального захисту військовослужбовців. Цим документом встановлюються правові підстави для проведення перерахунку грошового забезпечення сім'ям тих військовослужбовців ЗСУ, інших законних військових формувань та правоохоронних органів, які були захоплені в полон або стали заручниками на території проведення АТО під час бойових дій з незаконними збройними формуваннями.

  Так, за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Сім'ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачується грошове забезпечення, зокрема додаткові та інші види грошового забезпечення, у порядку та в розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

  Водночас ці положення закону не розповсюджуються на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили місця служби або дезертирували.

  Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

  Попередній матеріал
  В Україні до кінця 2016 року введуть посади дільничних поліцейських
  Наступний матеріал
  Україна та НАТО підписали угоду про обмін таємною інформацією
  Loading...

  СБУ просить Церкву допомогти у звільненні заручників бойовиків

  У список обміну заручників ОРДЛО включили вбивць – Кучма

  СБУ оприлюднила відео зі свідченнями заручників про тортури в "таборах смерті" бойовиків

  Грицак заявив про встановлення місця перебування 57 заручників бойовиків