YouTube / Служба безпеки України

СБУ оприлюднила відео зі свідченнями заручників про тортури в "таборах смерті" бойовиків

На території ОРДЛО залишається ще 111 заручників

Запис опублікувала Служба безпеки України на каналі YouTube. На відео показані свідчення колишніх заручників про тортури і знущання над ними з боку представників терористичних угруповань, а іноді професійних військових кадрів РФ.

За словами голови СБУ Василя Грицака, всього таких відео 11. "На сьогоднішній день нами встановлені місця утримання 57 з 111 чоловік, звичайно, якщо їх не перевезли в інші місця. СБУ працює щодня для їх визволення, на кожну людину ведеться спеціальна картка з особистими даними, і робота буде припинена тільки тоді, коли ми звільнимо останнього нашого громадянина", - сказав Грицак. 

"Під час перебування в заручниках, наші співвітчизники були повністю позбавлені права на будь-який юридичний захист, до них фактично не допускали представників міжнародних правозахисних організацій, умови їх нелюдського утримання не висвітлювалися ЗМІ", - зазначив Василь Грицак.

Він наголосив: "Свідчення наших людей говорять про нелюдську жорстокість і цинізм". За його словами, ворог вдається до різних методів і форм, а якщо не можуть зламати психологічно, "катують фізично, морять голодом, шантажують вбивством рідних, дітей".

Один із офіцерів ЗСУ розповів, що коли потрапив у полон, то і його, і його солдат сильно побили. "Нас вишикували у дві шеренги і вийшов Захарченко. Нам проводили допит, потім направили на базу їхнього так званого батальйону«Оплот». Нас було чотири офіцери...через одного систематично ставили до стінки, вели на розстріл на очах військовослужбовців для того, аби подавити психологічний стан і залякати хлопців. Першу медичну допомогу не надавали, хоча 5 військовослужбовців були поранені", – згадав офіцер.

"На території ОРДЛО залишається ще 111 заручників (з них 9 на території Росії), зниклих безвісти – 499", - повідомив Голова СБУ.

ssu.gov.ua

"Ми захищатимемо права кожної окремої людини, що були порушені", - наголосив він.

Як повідомляв 5.ua, у СБУ озвучили останні дані про кількість військових РФ на окупованих територіях Донбасу. 

Попередній матеріал
В Україні заочно судитимуть двох заступників міністра оборони РФ
Наступний матеріал
Безсмерний: Досі угоду про розведення військ на трьох напрямках у зоні АТО не завізували ватажки "ДНР"/"ЛНР"

Тандіт: За півтора року СБУ попередила понад 200 російських терористичних актів

У СБУ озвучили останні дані про кількість військових РФ на окупованих територіях Донбасу

СБУ оприлюднила адреси катівень на території ОРДЛО

Брифінг голови СБУ Василя Грицака – завершено

Інформатора "ДНР" засуджено до 4-х років позбавлення волі – СБУ

Гранати, міна та набої: СБУ викрила схованку терористів в районі АТО