vaas.gov.ua

Підвищити зарплату та обмежити недоторканність: в Україні стартує судова реформа

  Планують також скасувати Вищі спеціалізовані суди та ВРЮ

  В Україні сьогодні, 30 вересня, стартувала судова реформа. Необхідні для цього зміни до Конституції депутати ухвалили ще в червні, передає УНІАН.

  Відтепер створювати й ліквідовувати судові установи замість Президента буде парламент. Крім того, передбачено скасування Вищих спеціалізованих судів. Водночас Верховний Суд буде виконувати свої обов'язки, але в ньому буде повністю змінено склад суддів, їх наберуть заново.

  Зазначається також, що служителям Феміди піднімуть зарплати та обмежать недоторканність. Втім, це стосуватиметься лише кримінальних правопорушень. Зокрема, йдеться про факти хабарництва та ДТП, а не ухвалених рішень.

  Як стало відомо, Вищу раду юстиції замінить Вища рада правосуддя. Саме вона даватиме згоду на затримання, арешт та звільнення служителів Феміди. Крім того, серед ймовірних причин для звільнення зникне пункт "порушення присяги".

  Нагадаємо, 29 вересня Президент Петро Порошенко звільнив 8 суддів, двох із них - через порушення присяги. Того ж дня Верховна Рада розглянула подання про звільнення суддів за порушення присяги. Депутати прийняли постанови про звільнення 29 суддів з 33.

  Попередній матеріал
  Міський голова Херсона про обшуки удома: "Всі мої статки - це 4 тисячі гривень"
  Наступний матеріал
  У Німеччині палає одна з найбільших лікарень: кількох пацієнтів врятувати не вдалося

  Президент звільнив ще 8 суддів

  Порошенко звільнив суддю Царевич через переслідування автомайданівців

  Верховна Рада звільнила суддів за злочини проти Майдану

  Президент вніс до ВР законопроект про Вищу раду правосуддя