Близько 18:00 четверга, 16 лютого, завершилось позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, на якому обговорювалися наслідки так званої "економічної блокади" Донбасу.
Засідання проходило у закритому режимі, а на зв'язку перебували також і регіональні штаби, передає кореспондент "5 каналу".
Напередодні засідання зі вступним словом виступили віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко та голова ДСНС Микола Чечоткін. Останній озвучив перелік заходів, які потрібно вжити місцевим органам виконавчої влади. Зокрема, йдеться про складення списку соціально важливих об'єктів, що є найбільш уразливими в разі відключення електроенергії. Наразі пропонується розробити план підкріплення електроенергією таких об'єктів за рахунок альтернативних ресурсів енергоживлення.
Крім того, службам на місцях пропонують перевірити наявність пересувних електрогенераторів, якими можна було б обігрівати багатоповерхівки. Також планується створення пунктів обігріву для населення в тих областях, де можливі віялові відключення електроенергії.
В уряді також не виключають можливості накладення штрафів на обленерго у разі недотримання графіків споживання електроенергії. Як ще невідкладні заходи було запропоновано на засіданні – дивіться детальніше у відео:
Як відомо, 26 січня почалася блокада залізничних шляхів, ініціаторами якої стали люди, що називають себе ветеранами АТО. За фактом блокування дороги в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження.
Нагадаємо, напередодні міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що учасники блокади ОРДЛО допомагають сепаратистам.