Активісти перекрили ще одну залізничну гілку 5 канал

Порошенко та Гройсман про блокаду ОРДЛО: "Маємо справу з підривом національної економіки"

Насправді безвідповідальні дії політиканів "створили прямі загрози енергетичній безпеці" України

Блокада ОРДЛО, що призвела до припинення поставок вугілля на металургійні підприємства й теплоелектростанції, несе загрозу не тільки стабільній роботі енергосистеми країни, а й економіці в цілому. Про це заявив Президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО у четвер, 16 лютого.

"Через абсолютно безвідповідальні дії політиканів, які на темі блокади влаштували собі абсолютно цинічний піар на крові, виникли прямі загрози енергетичній безпеці держави. І ці загрози сьогодні поширюються не тільки на енергетичну галузь. Вони (організатори блокади) "захищають" українську металургію від українського ж коксу, українські родини - від українського тепла, українські будинки від українського світла, українців від робочих місць", – наводить слова Президента його прес-служба.

Крім того, він зазначив, що відповідна ситуація загрожує скороченням виробництва і, як наслідок, скороченням валютних надходжень.

"Нікому не треба пояснювати наслідки (втрат) для курсової політики, для інфляційних процесів, для рівня добробуту і життя кожного громадянина України", - зауважив Порошенко.

president.gov.ua

Крім того, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні РНБО наголосив на необхідності посилення відповідальності за блокування постачання вугілля, передає "Укрінформ".

"Ми країна демократична, ми поважаємо права усіх на мирний протест. Але я категорично не сприймаю, що використовуються абсолютно незаконні дії для того, щоб виявити такий протест", – зазначив Гройсман.

Прем'єр підкреслив, що особисто виступає за посилення відповідальності тих, хто здійснює блокаду. "Це питання треба розглядати у юридичній площині", – заявив він.

Зі слів Гройсмана, через припинення постачання вугілля до підприємств енерго- та теплозабезпечення вже починають страждати люди. 

"Унаслідок дій, які призвели до перекриття залізничного сполучення із підприємством теплопостачання, у тому числі енергетики, ми маємо сьогодні серйозну ситуацію, через яку починають страждати люди. З одного боку, це питання теплозабезпечення у містах, які використовують енергетичне вугілля для опалення і вироблення тепла. З іншого боку, це третина усієї генерації електричної енергії, яка виробляється на такому вугілля", – підкреслив Гройсман.

"Дії спричинили перекриття, у тому числі, необхідної сировини для металургів. Це означає, що маємо ще й справу з підривом національної економіки", – підкреслив прем'єр і додав, що у металургійному секторі працюють близько 300 тис. осіб. 

Володимир Гройсман
Володимир Гройсманgrushevskogo5.com

Як відомо, 26 січня почалася блокада залізничних шляхів, ініціаторами якої стали люди, що називають себе ветеранами АТО. За фактом блокування дороги в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Нагадаємо, напередодні міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що учасники блокади ОРДЛО допомагають сепаратистам.

Попередній матеріал
У Росії розпланували відправку путінських "гумконвоїв" на схід на весь 2017 рік
Наступний матеріал
Дідусь не пережив обстріл бойовиків: моторошні подробиці нічного штурму Авдіївки
Loading...

"Ніж у спину": Черниш заявив, що учасники блокади ОРДЛО допомагають сепаратистам

Ширяєв: "Блокада Донбасу – театр одного актора Семенченка"

"Рука Росії" чи "нога Семенченка": кому вигідна блокада Донбасу