Книга скарг і пропозицій
Книга скарг і пропозицій Depositphotos

В Україні збираються скасувати Книгу відгуків і пропозицій

У Мінекономрозвитку вважають Книгу застарілим та неефективним для споживачів інструментом

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціює скасування Книги відгуків та пропозицій "відповідно до європейського досвіду і практики". Як повідомляє прес-служба МЕРТ, відомство вже підготувало проект відповідної постанови.

У міністерстві вважають, що Книга відгуків і пропозицій, запроваджена ще за часів Радянського Союзу, наразі не є дієвим інструментом для захисту прав, ба навіть навпаки – вводить споживачів в оману.

"Споживачі сподіваються, що їхні записи можуть сприяти відновленню порушених прав, але на практиці це не працює, адже власники бізнесу часто не перевіряють книгу… Іншим недоліком Книги є те, що громадяни мають вказувати свої персональні дані (адресу, номер телефону тощо). Оскільки доступ до цього інструменту має кожен, персональні дані можуть бути використані недобросовісним бізнесом чи шахраями", – пояснюється у повідомленні.

Як зазначили у МЕРТ, із прийняттям закону "Про звернення громадян" доцільніше стало спрямовувати особисті електронні чи письмові звернення бізнесу – на них компанії зобов'язані відповідати.

Крім того, вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій створює непотрібний тиск і на добросовісний бізнес – підприємцям доводиться витрачати значні кошти на організацію виконання вимог (знайти відповідального за ведення книги, щоквартальна перевірка щодо ведення книги, розгляд звернень, різна паперова робота). Загальні витрати бізнесу на це, за підрахунками МЕРТ, сягають близько 125 млн грн щороку.

"Загалом, на думку Мінекономрозвитку, Книга відгуків та пропозицій є застарілим та неефективним для споживачів інструментом. У країнах Європейського Союзу її не існує. Бізнес має надавати перевагу іншим каналам, таким як електронні звернення, гарячі телефонні лінії, завдяки яким можна швидко отримати відповідь чи відстежити статус свого звернення", – резюмували у міністерстві.

Безпековий рейд на перевізників: які порушення виявили на дорогах України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стало відомо, які хвороби можна підхопити через кальян
Наступний матеріал
СБУ подякувала фахівцям УДЦР за плідну роботу в сфері інформаційної безпеки України

Вітродвигун, електроциркуль, рослинні енергоносії: українські школярі презентували свої стартапи

"ЗА ЧАЙ.COM": надуспішний український ресторатор Діма Борисов у ефірі "5 каналу"

Медведчук визнав, що його дружина має нафтовий бізнес у РФ – подробиці

Змінив зброю на садові ножиці: історія екс-розвідника, який почав вирощувати троянди

Мінекономрозвитку розповіло, як уникнути стресового туризму – фото

Підписання інвестиційного договору між Україною та Саудівською Аравією – відео