bykvu.com

Рахункова палата підрахувала, скільки мільйонів бюджет втрачає через ProZorro

  Проект ProZorro має ознаки комерційного і такого, що створює ризики монопольної змови на ринку публічних закупівель, кажуть у Рахунковій палаті

  У Рахунковій палаті заявили про те, що держбюджет України щорічно недоотримує кошти через діяльність системи публічних закупівель ProZorro. Торік ця цифра становила 65 млн гривень, передає Finance.ua, посилаючись на звіт Рахункової палати про результати аналізу публічних закупівель торік.

  Як стало відомо, адміністрація стягує плату з оператора електронного майданчика на функціонування та розвиток веб-порталу для подання тендерної пропозиції.

  "Така плата зараховується не до Державного бюджету України як плата за виконання функцій Мінекономрозвитку, а на рахунок Адміністратора – ДП "ProZorro", що не відповідає статті 8 Закону України "Про публічні закупівлі". Внаслідок такого незаконного рішення держбюджет щорічно не отримує додаткові доходи", – зазначається у звіті регулятора.

  Зокрема, згідно з даними Рахункової палати, упродовж 2017 року ProZorro отримало таким чином 65 млн грн.

  "Тобто, у 2017 році Державний бюджет України недоотримав доходів на 65 млн гривень", – констатують у Рахунковій палаті.

  Для врегулювання ситуації Рахункова палата радить передати систему закупівель ProZorro у власність Мінекономрозвитку (Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель).

  "Це врегулює питання витрачання державних коштів на утримання системи ProZorro і створить умови для збільшення надходжень коштів до держбюджету", – зазначають у відомстві.

  Там додають: проект ProZorro має ознаки комерційного і такого, що створює ризики монопольної змови на ринку публічних закупівель.

  Нагадаємо, у січні цьогоріч ProZorro визнали найкращим цифровим продуктом України-2017

  Попередній матеріал
  Терористи обстріляли мирну частину Майорська – ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Гройсман спрогнозував, якою буде інфляція у 2019 році