unn.com.ua

В Україні вироблятимуть ядерне паливо для Європи на заміну російському – Міненергетики

Читайте по-русски
Створити лінію з виробництва ядерного палива планується за три роки

В Україні вироблятимуть ядерне паливо для вітчизняних атомних енергоблоків, а згодом і для експорту до інших країн. Про це повідомляється на сайті Міненергетики.

За даними міністерства, в Європі нині працюють 17 блоків ВВЕР-440, які поки не мають альтернативи російському паливу. Україна ж уже виробляє складові частини паливних блоків ВВЕР-1000, а згодом почне виробництво палива і для блоків ВВЕР-440. Проєкт реалізується НАЕК "Енергоатом" у співпраці з американською компанією Westinghouse.

"На жаль, багато європейських країн залишаються залежними від російських ядерних технологій. Водночас Україна, відмовившись від російського ядерного палива, перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse. Здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія. І в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для цих країн", – зазначив Герман Галущенко.

За словами міністра, з української виробничої лінії сходитимуть тепловидільні збірки ядерних реакторів атомних електростанцій. 2023 р. планується завершити ліцензування і вийти на промислове виробництво хвостовиків, а 2024 р. – на промислове виробництво голівок для паливних касет. Ці компоненти будуть використовуватись для виробництва ядерного палива для потреб "Енергоатому" на підприємстві Westinghouse у місті Вестерос у Швеції.

Президент "Енергоатому" Петро Котін додав, що за планом на створення лінії з виробництва ядерного палива компанія планує вийти за три роки.

"Україна є світовим лідером у галузі атомної енергетики. І сьогодні наші фахівці-ядерники спільно з американськими партнерами працюють над тим, щоб витіснити росію зі світового ринку ядерних технологій", – наголосив Герман Галущенко.

Читайте також: Енергосистема України вже адаптувалася до масованих ракетних атак – Міненергетики

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Відновлення енергосистеми України за новим зразком: наскільки це реально / Інна Совсун докладно

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Скандал довкола Гончаренко-Центру в Одесі: невідомі не пускали волонтерів плести маскувальні сітки – сюжет
Наступний матеріал
"Мрія" підійметься над вільною Україною: що відомо про відбудову легендарного літака – сюжет
Loading...