vaas.gov.ua

У Мінфіні роз'яснили рішення суду на користь Росії щодо "боргу Януковича"

  Високий суд Лондонане не підтримав позицію України, хоча визнав її сильною і обґрунтованою

  У позові "Росія проти України" щодо так званого "боргу Януковича", Високий суд Лондону не підтримав позицію української сторони, хоча й визнав її сильною і дозволив апеляцію. Як повідомляє прес-служба Мінфіну, Україна з повагою ставиться до цього рішення.

  "Суддя чітко охарактеризував акти економічної, політичної та військової агресії, вчинені Росією проти України, як такі, що "викликають глибоке занепокоєння"…  Як вказав Суддя, "Україна виступила із сильною позицією щодо того, що економічний тиск, застосований Росією, … разом із погрозами, призвели до рішення уряду не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС та натомість прийняти російську економічну допомогу", – йдеться в заяві міністерства.

  Незважаючи на це, суддя дійшов висновку, що англійська правова доктрина забороняє йому брати до уваги протиправні дії Росії та "примус" з її боку як частину заперечень України. Отже, позиція української сторони була визнана сильною та обґрунтованою, "однак, суддя зрештою вирішив застосувати певні формальні норми англійського права та винести рішення не на користь України".

  "Суддя задовольнив прохання України про подання апеляції до Апеляційного суду та надав Україні загальний дозвіл на апеляційне оскарження з усіх питань. Нам важливо, що англійський суд визнав протиправні та відверті акти, вчинені державою-агресором проти України та її народу… На наступних етапах процесу Україна продовжить послідовно відстоювати свою позицію та захищати державні інтереси з використанням всіх можливостей англійського права", – підсумували в Мінфіні.

  Як раніше повідомляв 5.UA, Україна оскаржуватиме рішення Високого суду щодо $3 млрд. "боргу Януковича"

  Попередній матеріал
  Гройсман відвідає Житомирщину
  Наступний матеріал
  Визначено найбільш продавані в Україні автомобілі XXI сторіччя
  Loading...

  Суд у справі "боргу Януковича": у Мінфіні заявили про готовність до переговорів з РФ

  Суд Лондона в січні розгляне позов через "борг Януковича"

  Кремль невдоволений відмовою України повертати "борг Януковича"

  У Мінфіні розповіли, що робитимуть з "боргом Януковича"

  Україна оскаржує у Високому суді Англії позов про стягнення "боргу Януковича"

  У РФ прокоментували звернення України до лондонського суду стосовно "боргу Януковича"