dentons.com

"Борг Януковича": На засіданні суду у Лондоні українська сторона навела вагомий аргумент

  Високий суд Лондона в четвер завершує засідання за борговим спором між РФ й Україною

  Високий суд Лондона 19 січня завершує засідання з розгляду клопотання Російської Федерації, поданого 28 липня, про винесення в прискореному порядку рішення за поданим раніше позовом про стягнення з України "боргу Януковича" на $3 млрд.

  За підсумками засідань суд прийматиме рішення, чи розглядати позов у прискореному порядку (передбачає презентацію позицій сторін, після чого суддя виносить рішення на підставі дослідження фактів – кредитної документації), або йти шляхом класичного судового процесу.

  Під час засідання представник української сторони нагадав судді про погрози Росії Україні у 2013 році про торгівельну війну і підтримку сепаратизму в разі асоціації з ЄС.

  Нагадаємо, у грудні 2013 року екс-президент Янукович домовився з президентом РФ Путіним, що Росія надасть Україні кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 млрд була розміщена на Ірландській фондовій біржі, яку й викупила Росія. РФ позивається до України про повернення цих коштів у Високому суді Англії, бо українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила із запереченням проти цього позову.

  Як повідомляв 5.ua, очільник МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна доводитиме, що "борг Януковича" був хабарем.

  Попередній матеріал
  Порошенко – Рютте: Очікуємо на якнайшвидшу ратифікацію Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
  Наступний матеріал
  Bloomberg: 2017 року гривня стане найстабільнішою валютою у світі
  Loading...

  Суд Лондона в січні розгляне позов через "борг Януковича"

  Кремль невдоволений відмовою України повертати "борг Януковича"

  Клімкін: Україна доводитиме, що "борг Януковича" був хабарем