rian.com.ua

Суд у справі "боргу Януковича": у Мінфіні заявили про готовність до переговорів з РФ

  Водночас українська сторона неухильно дотримується своєї позиції та заперечує позов Росії

  Відповідно до поточної програми з МВФ щодо "добросовісного" проведення переговорів з Росією, Україна готова вступити у подальші перемовини щодо можливого розв'язання спору за кредитом на $3 млрд., отриманим у грудні 2013 року за домовленістю між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем. Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає УНІАН.

  "Незважаючи на те, що Україна в цілому залишається відкритою для можливості мирного врегулювання спору, якщо для цього буде знайдено прийнятні підстави, Україна впевнена у своїй правовій позиції та зосереджена на підготовці до слухання, запланованого на січень 2017 року", - зазначив Данилюк.

  Крім того, міністр нагадав, що позиція України чітко викладена у запереченнях проти позову РФ, поданих Україною 27 травня 2016 року в рамках провадження, що наразі триває в англійському суді. У Мінфіні також наголосили, що наша країна неухильно дотримується цієї позиції.

  "Будь-які такі переговори, які можуть відбутися у відповідний час, наприклад, під час майбутніх зустрічей з МВФ протягом тижня, що починається 3 жовтня 2016 року, жодним чином не зашкоджують позиції України у зазначеному судовому провадженні", - підкреслив Данилюк. 

  Нагадаємо, суд Лондона в січні розгляне позов через "борг Януковича". Як відомо, Кремль невдоволений відмовою України повертати "борг Януковича" і вважає це суверенним боргом України.

  Як повідомляв 5.ua, очільник МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна доводитиме, що "борг Януковича" був хабарем.

  Попередній матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua
  Наступний матеріал
  У Житомирі затримали чиновницю, що працювала у "фонді держмайна ДНР"
  Loading...

  Україна очікує на позитивне рішення Ради директорів МВФ та черговий транш – Данилюк

  Суд Лондона в січні розгляне позов через "борг Януковича"

  Суд ЄС зняв санкції проти молодшого сина Януковича

  Кремль невдоволений відмовою України повертати "борг Януковича"