У Чорнобилі хочуть побудувати величезну сонячну електростанцію
У Чорнобилі хочуть побудувати величезну сонячну електростанцію
korrespondent.net

У зоні відчуження планують спорудити величезну сонячну електростанцію на 1,2 ГВт

Йдеться про отримання 25% електроенергії, що її колись виробляла ЧАЕС

Побудувати сонячну електростанцію потужністю 1,2 ГВт у зоні відчуження – цілком можливо й економічно вигідно. Як повідомляє міністр екології України Остап Семерак – довели це представники однієї з французьких компаній, які й розробили відповідний проект коштом уряду Франції.

Йдеться про отримання 25% електроенергії, що її колись виробляла ЧАЕС. Утім, без жодних техногенних ризиків. Реалізація проекту триватиме 25 років. Його вартість – понад 1 млрд євро. Якщо знайдуться інвестори, отриману електроенергію використовуватимуть для потреб Києва та області. За словами міністра екології, спорудження енергоустановок у Чорнобильській зоні відчуження – це можливість використати забруднені землі і наявну інфраструктуру.

"Є мережі – це трансформатори й інше електричне обладнання. Воно в справному стані і може бути використане. Дослідження говорить, що це треба робити поетапно. Розбити проект на декілька блоків і блоками приблизно в 150 МВт нарощувати цю потужність", – зазначив Семерак.

"Україна докладає багато зусиль, щоби забезпечити свою енергетичну незалежність. І такі проекти цьому сприятимуть", – наголосила Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

Попередній матеріал
Суд у справі Крисіна знову перенесли: обвинуваченого привели, тепер нема адвоката
Наступний матеріал
"Неприємна атмосфера": Гройсман доручив Кабміну проаналізувати проведені обшуки на підприємствах