chernobylguide.com

Кабмін затвердив план дій на ЧАЕС на 2017-2022 роки: що запланували

  План дій передбачає роботи з консервації трьох блоків ЧАЕС, введення в експлуатацію сховища відпрацьованого ядерного палива та інші важливі кроки

  Напередодні Кабінет Міністрів України підтримав план заходів на ЧАЕС на 2017-2022 роки. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів. 

  Як стало відомо, відповідна програма передбачає виведення ЧАЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему.

  "Процес зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему є досить тривалим і відбуватиметься протягом кількох десятиліть. Саме тому для забезпечення безумовного виконання  запланованих робіт до 2065 року і бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року необхідно внести зміни до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему», - зазначив міністр екології Остап Семерак.

  Він переконаний, що такий план дій сприятиме створенню умов для захисту наступних поколінь від дії іонізуючого випромінювання та радіоактивних речовин.

  Як стало відомо, затверджений урядом план дій передбачає роботи з консервації блоків №1, №2 та №3; введення в експлуатацію сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), та початок робіт з перевезення ВЯП з СВЯП-1.

  Ухвалення закону, відзначають у міністерстві, дасть можливість протягом 2017-2022 років вивести з експлуатації водоймище-охолоджувач, завершити демонтаж машинного залу першої черги ЧАЕС, завершити будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК), створити умови безпечного зберігання пошкодженого ядерного палива.

  Також у відомстві нагадують, що 2015 року було розпочато виконання етапу остаточного закриття і консервації, який планується завершити у 2028 році.

  "Вкотре повторю. Шлях перетворення зони відчуження на екологічно безпечну систему безповоротній. Недофінансування запланованих заходів призведе до збільшення тривалості етапу остаточного закриття і консервації та, як наслідок, до необхідності виділення додаткових коштів на подальшу підтримку блоків Чорнобильської АЕС і об’єкта "Укриття" у безпечному стані", - додав Семерак.

  Попередній матеріал
  "Хотів проїхатися на даху потяга": У київському метро загинув "зачепер"
  Наступний матеріал
  Під час виборів у США кібератаки замовляв сам Путін – Джонсон
  Loading...