Тетяна Острікова
Тетяна Острікова 5 канал

У програмі уряду йдеться про зниження тиску на бізнес, а в реальності навпаки – Острікова про закон "1210"

Читайте по-русски
Документ передбачає надати податковій такі інструменти, які не можна їй давати, вважає колишній нардеп

Народний депутат VIII скликання Тетяна Острікова в ефірі програми "ІнфоВечір" на "5 каналі" прокоментувала закон №1210, який нещодавно набув чинності. 

"Законопроєкт "1210" підприємці охрестили "терором бізнесу". Стартапери говорять, що вони шукатимуть інші країни, куди би перенести реєстрацію свого бізнесу. Найбільш резонансі норми стосуватимуться великих підприємств. Але є низки норм про так звану наявність ділової мети кожної угоди з нерезидентом", – сказала Острікова.

Вона додала: "Коли наша нереформована податкова матиме право казати, що, наприклад, контракт, укладений мною з нерезидентом, не має ділової мети, тому всі кошти я не можу поставити собі у витрати і маю платити податок на прибуток. Такі інструменти не можна давати в руки українській податковій, яка стоїть на доволі низькому щаблі свого інституційного розвитку".

"Цей закон лише кілька днів, як набув чинності, а вони вже проводять наради і прописують норми, як скасувати частину його положень. Виникає запитання, хто ж понесе політичну відповідальність за ухвалення неякісного і шкідливого для бізнесу закону. В урядовій програмі вони говорять, що знизять податковий тиск на бізнес, а в реальності виходить навпаки", – резюмувала екснардеп.

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, 24 травня закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" набув чинності.

Документ має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Попередній матеріал
Читали вірші під МВС і в зливу пікетували суд: як активісти вболівали за волю поета Андрія Хаєцького
Наступний матеріал
Протест із музикою: у Чернівцях на акцію вийшли власники ресторанів та організатори свят
Loading...

За два місяці пандемії коронавірусу 25 найбагатих людей світу збагатилися на 255 млрд – Forbes

В Україні офіційно запрацював інтернет-магазин компанії IKEA

Австрійська влада презентувала мешканцям Відня ваучери на похід у ресторан

Пом'якшення залишило осторонь цілу галузь – гендиректор ВДНГ про акцію #стопкультурнийкарантин

У Мінекономіки розповіли, скільки бізнесменів попросили фінансової допомоги

ОПУ залучив до закупівлі засобів захисту фонд латвійського бізнесмена Бориса Баума – "Спостерігач"