Шмигаль
Шмигаль 5 канал

Програма Кабміну дозволить відновити економіку у другій половині року – Шмигаль

  Читайте по-русски
  Стратегія передбачає захист вітчизняних товарів від іноземних аналогів

  Урядова програма стимулювання економіки для подолання наслідків пандемії COVID-19 дозволить відновити економіку у другій половині року. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "Укрінформ".

  "Ми активно розпочнемо запроваджувати кожний крок стратегії, щоб вийти на економічне відновлення вже у другій половині цього року", – сказав Шмигаль.

  За його словами, цю програму створювали в чотири етапи. У її розробці брали участь понад 10 робочих груп із провідних фахівців, десятків асоціацій, а представники середнього та великого бізнесу у своїй провідній галузі напрацювали список ініціатив.

  Голова уряду наголосив, що стратегія містить комплексну відповідь на всі аспекти кризових явищ, які відбуваються в нашій країні.

  Як повідомляє "УНІАН", міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко зазначив, що програма є великим документом, який включає в себе понад 230 конкретних заходів, які будуть доступні до обговорення після її затвердження.

  "Насамперед завдання програми та напрями, які напрацьовувались, включають забезпечення безпечного функціонування економіки, оскільки виклики, які поставив коронавірус, стосуються не просто розвитку економіки, а безпечного її функціонування", – розповів Петрашко і додав, що документ ухвалено згідно з комплексною програмою реформ і доповнює її.

  Усі ініціативи можна розділити на короткострокові, середньострокові і стратегічні (превентивні).

  Короткострокові ініціативи мають на увазі розробку галузевих норм ведення господарювання, тимчасове звільнення від оподаткування. Середньострокові – надання допомоги у виробництві товарів подвійного призначення, держзамовлення на виробництво товарів медичного призначення. Стратегічні – екстрену співпрацю з державами-партнерами, а також перегляд торговельно-економічних зв'язків з Євросоюзом.

  Програма передбачає використання протекціонізму, тобто, захисту вітчизняних товарів від іноземних аналогів.

  "У рамках цих заходів ми деталізували такі напрями, як удосконалення законодавства, захист національних інтересів України, удосконалення правового поля у сфері торговельного захисту, захист національного виробника від проявів несумлінного і зростаючого імпорту шляхом використання інструментів торговельного захисту, і захист прав з використанням механізмів Світової організації торгівлі та міжнародних договорів", – наголосив міністр.

  У програмі є блок "заходи секторального напряму", який чітко прописує підтримку для промисловості, сільського господарства, енергетики, транспорту, інфраструктури, інформаційних і комунікаційних технологій, сфери послуг. Йдеться про зниження податкового тиску, полегшення доступу до фінансів, зменшенні витрат на сировину і електроенергію, а також про забезпечення безперебійного збуту продукції для сільгосппродукції за допомогою налагодження каналів дистрибуції, просування експорту.

  Підтримка енергетики має на увазі збільшення прозорості ринків і зниження енергозалежності шляхом збільшення видобутку енергоресурсів. Для підтримки сфери транспорту прописано продовження реформи Адміністрації морських портів України і "Укрзалізниці", запуск річкових перевезень, розширення приватно-державного партнерства.

  Блок програми в розрізі функціонального напряму складається з таких підрозділів, як підтримка малого і середнього бізнесу, стимулювання міжнародної торгівлі, залучення інвестицій, стимулювання розвитку інновацій, створення робочих місць і розвиток ринку праці, розумне регулювання господарської діяльності.

  Уряд затвердив програму з умовою її доопрацювання в триденний термін.

  Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує, що ВВП України в 2020 році впаде на 4,5% унаслідок глобальних потрясінь, пов'язаних із коронавірусом, і падінням зростання промвиробництва наприкінці 2019 року – початку 2020 року.

  Попередній матеріал
  У Києві в години пік обмежуватимуть вхід на певні станції метро
  Наступний матеріал
  Історичний політ: чому запуск SpaceX Crew Dragon такий важливий
  Loading...

  Коли немає, що говорити людям, які виживають, починаються перепалки з будь-ким – нардеп про слова Зеленського щодо Бондаренка

  У 2021 році економіка України відновиться на 5% – прогноз ЄБРР

  Підтримка бізнесу в умовах карантину – трансляція брифінгу

  Залізна завіса: чому Україна не випускає своїх громадян на роботу за кордон

  Нацбанк знизив облікову ставку до 8%

  Рішення НБУ щодо монетарної політики – брифінг Якова Смолія