Заробітчани
Заробітчани Depositphotos

У НБУ пов'язали ріст зарплати із заробітчанами у Польщі

  Читайте по-русски
  У 2019 році кількість українських трудових мігрантів у Польщі оцінювалася у майже в 1 млн осіб

  У 2019 році реальна заробітна плата штатних працівників зросла на 9.8% р/р, у Національному банку це пов’язують, зокрема, з великою кількістю українців, які виїхали закордон.

  Про це повідомляється в інфляційному звіті НБУ за січень 2020 року.

  "Згідно з результатами опитувань підприємств, третина підприємств зазначала брак робочої сили серед найзначніших факторів, що обмежують їхню спроможність збільшувати виробництво. Це найбільше значення за останні роки", – йдеться у звіті.

  Повідомляється, що брак працівників відчувався в усіх базових видах діяльності, найгостріше – у будівництві та в переробній промисловості. 

  У НБУ зазначають, що одним із факторів браку робочої сили стала значна кількість українців, що виїхали працювати за кордон (у Польщу, Чехію, Росію) через вищу заробітну плату.

  "Так, у 2019 році кількість українських трудових мігрантів у Польщі оцінювалася у майже в 1 млн осіб. Значна частка трудових мігрантів – представники дефіцитних нині робітничих професій", – наводить статистику Нацбанк.

  Як повідомляв 5.UA, нові розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на 2020 рік вплинули на низку показників з оплати праці та порядок оподаткування доходів.

  Попередній матеріал
  Перший українець заразився китайським коронавірусом
  Наступний матеріал
  Netflix вперше розкрив назви заблокованих фільмів
  Loading...