Грають у poker face: в "Нафтогазі" прокоментували нове звернення "Газпрому" до Стокгольма

  Укладені контракти не передбачають можливості зупинити їхню дію в односторонньому порядку, наголошують у "Нафтогазі"

  Російський газовий монополіст "Газпром" ініціює нове провадження щодо НАК "Нафтогаз України" у Стокгольмському арбітражі, аби розірвати чинні договори з українською компанією. Однак це не скасовує їхньої дії, тож "Газпром" залишається винним 2,56 млрд доларів. 

  Так у "Нафтогазі" прокоментували інформацію про перемовини, на яких "Газпром" нібито запропонував українському холдингу змінити або розірвати чинні контракти на транзит і поставку газу.

  "Газпром" ініціював арбітражне провадження щодо зміни або скасування контрактів з нами. Контракти не передбачають можливості припинити їхню дію в односторонньому порядку. Вони чинні і закінчуються разом з 2019 роком", – зазначили у прес-службі НАК "Нафтогазу".

  Там додають, що укладені контракти не передбачають можливості зупинити їхню дію в односторонньому порядку. 

  Як уточнили в українській компанії, попереднє арбітражне провадження тривало більш як три роки.

  Як інформував 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

  30 березня цьогоріч стало відомо, що "Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу.

   

  Попередній матеріал
  Реалії українського податкового законодавства у новому проекті "Код Успіху" на "5 каналі"
  Наступний матеріал
  "Справжній детектив" на "5 каналі": дивіться сьому серію