МВФ
МВФ Depositphotos

У МВФ назвали умови подальшого кредитування України після відставки Смолія

  Читайте по-русски
  Важливо, аби майбутній голова Нацбанку продовжив політику Смолія

  Незалежність Національного банку, інфляція в межах раніше заявленої та валютний курс, сформований ринком, а не в ручному режимі. Міжнародний валютний фонд назвав три основні умови кредитування України після відставки Якова Смолія.

  Про це сталося відомо з інтерв'ю представника МВФ в Україні Йости Люнгмана інтернет-виданню LIGA.net.

  За його словами, Смолій на посаді голови НБУ ефективно впроваджував зважену грошово-кредитну та фінансову політику. Тож важливо, аби цю політику продовжив і майбутній голова Нацбанку, наголосив Люнгман.

  "Програма базується на цих параметрах. Ми переконані, що модель управління центробанком і система управління монетарними і фінансовим секторами відповідають економічним інтересам України", – сказав Люнгман.

  За його словами, щоб ця модель працювала, центробанк повинен мати впевненість у тому, що він зможе приймати "важкі, але необхідні рішення без політично мотивованих наслідків".

  Нагадаємо, 9 червня рада директорів МВФ затвердила нову програму співпраці з Україною розміром 5 млрд євро на 1,5 року. Перший транш у $2 млрд Україна отримала за три тижні до того, як Смолій заявив про свою відставку через тиск на Нацбанк.

  Верховна Рада 3 липня звільнила голову НБУ. Перед самим голосуванням він заявив, що на нарадах за участі президента і прем'єр-міністра від НБУ вимагали включити "друкарський верстат" і довести курс до 30 грн/долар, бо ж за ним зводили держбюджет.

  Попередній матеріал
  Голові Фонду держмайна намагалися дати $800 тис. хабаря за кадрові призначення – НАБУ
  Наступний матеріал
  "Ми маємо захистити людей і не допустити заборгованості за зарплатами та пенсіями" – Порошенко
  Loading...