Завод феросплавів
Завод феросплавів Depositphotos

Суд прийняв рішення стосовно тарифів "Укренерго" на користь заводу Коломойського

  Читайте по-русски
  Для НЗФ тарифи, затверджені постановами НКРЕКП, залишаються зупиненими, і продовжує діяти старий тариф

  Окружний адміністративний суд Києва розблокував тарифи НЕК "Укренерго" на передачу і диспетчеризацію, встановлені Нацкомісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, №954 і №955 від 7 червня 2019 року — з 1 липня 2019 року. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Раніше дія обох постанов була припинена у забезпечення позову Нікопольського заводу феросплавів із вимогою їх скасувати. Аналогічно вчинили компанія "Дніпроазот", Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат, Покровський гірничо-збагачувальний комбінат і Запорізький завод феросплавів, що належать бізнесменові Ігорю Коломойському.

  "За клопотанням "Укренерго", суд змінив заходи забезпечення позову таким чином, що дія тарифів залишається призупиненою тільки для сторони позивача. Тобто для НЗФ тарифи, затверджені постановами НКРЕКП № 954 і № 955, залишаються зупиненими і продовжує діяти старий тариф (57,4 грн/МВт-год)", — повідомили в "Укренерго".

  Для інших учасників ринку в липні 2019 року чинними є тарифи, встановлені постановами НКРЕКП від 7 червня 2019 року, — № 954 і № 955 (передача — 347,43 грн/МВт-год, диспетчеризація — 8,9 грн/МВт-год).

  Раніше Окружний адмінсуд Києва відмовив Нікопольському заводу феросплавів (НЗФ) у задоволенні клопотання про призупинення дії постанови НКРЕКП від 12 липня, якою затверджено новий тариф на послуги з передачі електричної енергії ПрАТ "Укренерго" з 1 серпня 2019 року.

  22 липня НЗФ подав новий позов проти НКРЕКП про скасування її постанови від 12.07.2019 № 1411.

  Через блокування судом тарифів компанії, в липні 2019 р. Укренерго працює за єдиним тарифом (57,4 за МВт-год.), встановленим постановою від 12.12.2018 р. № 1905 ще до старту нової моделі ринку електроенергії.

  Укренерго наголошує, що такий тариф не покриває витрат компанії на виконання своїх функцій на новому ринку електроенергії. Зокрема, відсутні кошти на купівлю послуг генеруючих компаній для балансування енергосистеми та компенсації витрат ДП "Гарантований покупець" на купівлю електроенергії ВДЕ за "зеленим" тарифом. Блокування тарифу компанії лише за липень призвело до дефіциту фінансування її витрат у розмірі 2,4 млрд грн.

  Укренерго подало апеляцію і звернулося до Апеляційного суду з вимогою скасувати призупинення дії постанов НКРЕКП від 07.06.2019 №954 та №955 для забезпечення позову НЗФ.

  Попередній матеріал
  Президент Зеленський призначив голову Івано-Франківської ОДА
  Наступний матеріал
  США виходять із договору про ліквідацію РСМД
  Loading...

  НКРЕКП оскаржила рішення суду, ухвалене за позовом заводу Коломойського – подробиці

  "Укренерго" допускає відключення світла через спеку

  Позашляховик виїхав на "зустрічку": в ДТП на Тернопільщині загинули четверо працівників "Укренерго"