Електроопори
Електроопори 5 канал

"Щоб урятувати енергетику": нардепка від "слуг" пропонує повернути "Роттердам+"

  Читайте по-русски
  Буймістер переконана, що це допоможе уникнути краху енергетичної галузі

  Енергетику врятує повернення регулювання енергетики та формульне ціноутворення на ринку електроенергії, вважає нардепка від "Слуги народу" Людмила Буймістер. Про це повідомляє "Цензор" із посиланням на Facebook депутатки.

  Як інформує видання, вона нагадала, що до запровадження ринку електроенергії рік тому ціноутворення відбувалося за т. зв. "формулою Роттердам+", після скасування якого енергогалузь опинилась у кризі. Зокрема, енергокомпанії зазнають значних збитків, заборгованість учасників ринку сягнула десятків мільярдів, майже зупинилася вугільна галузь, а шахтарі вийшли на протести.

  "Задля запобігання краху базової галузі – енергетики та необхідності пошуку ще 50 млрд грн задля порятунку галузі треба терміново повернути регулювання в енергетиці, в т. ч. тимчасово повернутися до регулювання ціни для промисловості з використанням імпортного паритету в ціноутворенні на вугілля аналогічно до чинного ціноутворення на газ, щоб був об'єктивний та прогнозований ціновий маркер", – зазначила Буймістер.

  За її словами, формульне ціноутворення варто ввести тимчасово – на рік. Після чого запровадити повноцінний ринок електроенергії, врахувавши і виправивши допущені помилки.

  "Необхідно проаналізувати зроблені помилки, провести санацію фінансів енергопідприємств, відновити платіжну дисципліну, повернути прогнозованість ціни струму, щільно прищемити шпарини для корупції і потім разом із Секретаріатом Енергетичного співтовариства та міжнародними партнерами впровадити повноцінний ринок. Без різних адміністративних обмежень та відповідних викривлень", – наголосила Буймістер.

  Довідка: з 1 липня 2019 р. була запроваджена нова модель ринку електроенергії – замість т. зв. моделі пулу, де ціни були регульовані державою. Вартість електроенергії для промисловості розраховувалася відповідно до постанови НКРЕКП 289 від 23 березня 2016 р. "Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії" (т. зв. формула "Роттердам+"). Вона встановлювала прогнозну вартість електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016-2019 рр. Передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 р. із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців підскочила.

  Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ (підписаний президентом В. Зеленським) аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення – т. зв. "Амстердам+". Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.

  Попередній матеріал
  Британія вперше самостійно запровадила санкції – у списку 25 росіян
  Наступний матеріал
  Екоактивісти заплющують очі на вирубку лісів, а їхня діяльність перетворилася на фарс – політолог
  Loading...