Негода на Закарпатті
Негода на Закарпатті Закарпатська ОДА / Facebook

Екоактивісти заплющують очі на вирубку лісів, а їхня діяльність перетворилася на фарс – політолог

  Читайте по-русски
  В Україні діяльність багатьох екоактивістів і екологів перетворилася на фарс

  Минулого тижня прем'єр-міністр Денис Шмигаль звітував у Верховній Раді про те, як відбувається ліквідація наслідків повені на Заході України. Водночас, під стінами парламенту не було жодних екологічних акцій. Про це йдеться в статті "24 каналу". 

  Як зауважується, одна з головних функцій екологічних активістів – контролювати дії влади в галузі охорони довкілля. Журналісти спробували розібратись, чому ж їх не було біля Ради під час доповіді Шмигаля:

  В Україні діяльність багатьох екоактивістів і екологів перетворилася на фарс. Вони беруть участь у проплачених акціях і пікетах, дають на замовлення фейкові коментарі для медіа – і, водночас, заплющують очі на реальні проблеми, наголошується в повідомленні.

  Автори статті переконані, що саме тому екоактивісти та екологи також несуть величезну відповідальність за руйнівні повені в Карпатах – разом з владою і "чорними лісорубами".

  Політолог Кирило Сазонов назвав причини, чому деякі екологи "не помічають" вирубку дерев у Карпатах, а потім стається стихійне лихо.

  "Якщо еколог отримує гроші від компанії, яка купує вирубаний ліс, то, звичайно, він буде заплющувати очі на вирубування. Якщо еколог працює в системі держструктури і отримує гроші готівкою у вигляді корупційних конвертів від людей, які займаються вирубуванням, то він теж буде заплющувати очі… У результаті безвідповідальності та ігнорування проблеми владою та громадськими організаціями, які нібито борються за екологію, ми отримали такий результат", - пояснив Сазонов.

  Однак, коли йдеться про замовні мітинги чи передвиборчу агітацію – екологічні "діячі" часто на перших ролях. Їх безсоромно використовують політики, бізнесмени та чиновники, бо тема охорони довкілля дуже серйозна, завжди на слуху і на неї чутливо реагує громадськість. Але "нерозбірлива" поведінка екоактивістів та екологів дискредитує як екорух, так і професію. А недовіра до них аж ніяк не сприяє розв'язанню екологічних проблем в Україні, які ширяться зі швидкістю карпатської повені, підсумувало видання.

  Попередній матеріал
  "Щоб урятувати енергетику": нардепка від "слуг" пропонує повернути "Роттердам+"
  Наступний матеріал
  COVID-19 у світі: в Австралії повністю закрили місто Мельбурн через новий спалах коронавірусу
  Теги:
  Loading...