Прапор Великої Британії
Прапор Великої Британії pixabay.com

Британія вперше самостійно запровадила санкції – у списку 25 росіян

  Читайте по-русски
  Це перші санкції офіційного Лондона i після виходу з Євросоюзу

  Велика Британія вперше самостійно – окремо від Європейського Союзу – запровадила санкції. Під обмеження потрапили пів сотні громадян Саудівської Аравії, Росії, М'янми і Північної Кореї, обвинувачених у порушені прав людини.

  Половина з тих, хто відтепер у чорному списку, – росіяни, причетні до смерті адвоката Сергія Магнітського у 2009 році. Це, зокрема, голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, заступник генерального прокурора Віктор Гринь та співробітники російського МВС. Їм заборонили в'їжджати до Великої Британії, а також заморозили їхні активи.

  Персональні обмеження Лондон запровадив і щодо 20 громадян Саудівської Аравії, причетних до вбивства журналіста Джамаля Хашоґджі. Також санкції поширюються на причетних до масових вбивств рохінджа в М'янмі та використання примусової праці в КНДР.

  "Санкції проти порушників прав людини – важливий інструмент нашої зовнішньої політики. Усі, хто несе відповідальність за вбивства, погрози та катування, не матимуть права в'їзду на територію Сполученого Королівств. Це – чіткий сигнал, що Велика Британія засуджує криваві злочини", – наголосив міністр закордонних справ країни Домінік Рааб.

  Це перші санкції, запроваджені Сполученим Королівством після виходу зі складу ЄС. Повний список осіб, які потрапили під санкції, було викладено на сайті МЗС Британії.

  Нагадаємо, раніше Євросоюз продовжив економічні санкції щодо Росії ще на пів року.

  Попередній матеріал
  У МЗС розповіли, скільки може тривати експертиза чорних скриньок літака МАУ
  Наступний матеріал
  "Щоб урятувати енергетику": нардепка від "слуг" пропонує повернути "Роттердам+"
  Loading...