Дзеркало тижня

Санкції РФ ніяк не вплинуть на макростабільність України – Нацбанк

Росія ввела санкції проти деяких громадян і компаній з України

У Національному банку сподіваються, що ведення санкцій з боку Росії проти 322 громадян та 68 компаній з України не матимуть впливу на макроекономічну стабільність країни. Про це під час брифінгу сказала перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, повідомляє "Укрінформ".

Вона сказала: "Дати глибоку оцінку ми поки не можемо. Стосовно контрсанкцій, то Україна ввела санкції набагато раніше, тому певні контрзаходи ми вже застосували. Що стосується того, як саме це вплине на макрофінансову стабільність, то слід сказати таке: більшість санкцій застосовано проти фізичних осіб, тобто санкції стосуються блокування безготівкових коштів, активів, цінних паперів, всього, що знаходиться на рахунках російських банків у Росії. Мені хочеться вірити, що, враховуючи те, що список складається з депутатів, держчиновників, вони в Росії свої гроші не зберігають. У будь-якому випадку це їхні власні заощадження, і яким чином це вплине на макрофінансову стабільність, хочеться вірити, що ніяк".

Рожкова розповіла, якщо говорити про юридичних осіб, то серед банків там є тільки один Кредит Дніпро. "І я хочу вірити, що він не має ніяких операцій з Росією", – зазначила перший заступник голови НБУ.

Як повідомляв 5.UA, глава уряду Росії Дмитро Медведєв підписав постанову, яка вводить санкції проти 322 громадян і 68 компаній з України. Санкції запровадили проти українських суддів, депутатів, бізнесменів, керівників відомств, зокрема, проти глави МВС України Арсена Авакова. У санкційний список також увійшли колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і колишній лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Виступ генпрокурора Юрія Луценка в Українському католицькому університеті у Львові – відео
Наступний матеріал
Ситуація в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – відео

Росія запровадила санкції проти України: у списку 68 компаній і 322 громадянина

"Знову порушила правила перетину українського кордону": омбудсмену РФ можуть заборонити в'їзд в Україну

Війна, Томос, симпатії до РФ: названо найбільш болючі теми для українців

Путін підписав указ про запровадження "неназваних поки санкцій" проти України

МП швидко "схудне": як Росія колись анексувала Українську Церкву та що буде після отримання Томосу – історик

Порошенко: В Україні є три бренди, від яких найбільше корчить Москву