Через погодні умови врожаю цьогоріч буде менше. Про це в один голос кажуть аграрії в різних куточках країни. У період з квітня по червень – на території держави практично не було опадів. А це було необхідно для врожаю. Зате в липні розпочалися затяжні дощі із сильними поривами вітру.

Київський фермер Андрій Давиденко показує поле площею 60 га, де вирощує озиме жито. Розповідає, що погодні вибрики цьогоріч негативно позначилися на врожайності.
Бідкається: "На жаль, дещо посушливе літо дало можливість зібрати менший врожай, ніж ми очікували. Останні дощі, що випали минулого місяця, дали нижчий врожай ранньої групи зернових, але основну масу ми по своїх полях зібрали до дощів".
Хоч врожаю цьогоріч менше, ніж планували, проте катастрофи немає, запевняють київській аграрії. З кожного гектара виходить до 4 тонн зернових. А через інтенсивні опади в липні – кукурудзи, сої та соняшника буде більше.
На Київщині фермери кажуть, що майже вчасно вдалося розпочати жнива. Щодня роблять обхід свого поля. Дивляться, чи немає хвороб на колосках жита та бур'янів. Однак через проливні дощі наприкінці липня процес збирання врожаю затримується.

Буковина. Тут аграрії попри дощі поспішають збирати врожай. Комбайнери бідкаються, що безперервні опади ускладнюють роботу сільськогосподарські техніки.
Негода завдала збитків аграрному підприємству в селищі Глибока. Через це зібрали вдвічі менше ріпака. А тепер працюють на полях зранку до вечора, аби встигнути зібрати пшеницю. Якщо зерну буде забагато вологи, кажуть аграрії, воно втрачає якість.
Головний агроном Петро Попеску розповідає: "Нас покошмарила трішки засуха, потім дощі. Щодо врожайності, чого очікували, ми не отримали. В основному – пшениця третього класу. Погода нам не змазала результату на пшеницю. По сої – це третя культура, яка в нас вирощується, – очікуємо досить непогані врожаї".
У Гідрометцентрі твердять, погода таки наклала свій відбиток на врожай. Кажуть, зернових культур буде менше.
"У зв'язку з інтенсивним накопичення тепла почався одночасний розвиток практично всіх сільськогосподарських культур. Навіть якщо згадати про плодові – почалося цвітіння вишні, абрикоса, яблуні, всього одночасно. Хоча повинно бути розтягнуте в часі. Що стосується зернових, то тут катастрофи немає, але за об'ємами буде менше, ніж минулого року. Це абсолютно об'єктивні умови", – пояснила керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

І одразу заспокоюють – погода наприкінці літа, в серпні, сприятиме збиранню врожаю. Дощів буде менше.
Мирослав Солонар, Майя Гуменна, Олександр Горнейчук та Максим Козменко, "5 канал"
Картопляний бум: як на Волині врожаї збирають